تاریخ انتشار۱۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۵
کد مطلب : 533516
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی:

هر کس بخواهد از مکتب اهل بیت(ع) درس بگیرد باید خود را شبیه آنان کند

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: نظام سرمایه‌داری به همه چیز نگرشی سودمحور و کالامحور دارد و به این نتیجه رسیده که از جنسیت و سیاست و حتی دین می‌توان درآمد به دست آورند.
هر کس بخواهد از مکتب اهل بیت(ع) درس بگیرد باید خود را شبیه آنان کند
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب،حجت‌الاسلام منصور امامی در همایش حمایت از ولایت از نگاه حضرت زهرا(س)، با تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) اظهار داشت:پس از دوره رنسانس و زایش علمی که در اروپا رخ داد و به انقلاب صنعتی منجر شد، اروپاییان با فرهنگ دینی آشنا شده بودند اما در فرهنگ اروپا، کلیسا اجازه نمی‌داد آنان به راحتی بتوانند یافته‌های علمی خود را در جامعه منتشر کرده و آن را مخالف تعالیم کلیسا می‌دانستند.
 
 وی تصریح کرد: به همین سبب گردن بسیاری از دانشمندان را با گیوتین قطع کرده و آنان را سوزانده و با زندانی کردند و نتیجه این شد که دنیای علم در اروپا خود را در تقابل با کلیسا دید و به این نتیجه رسیدند که علم و دین با یکدیگر در تقابل هستند.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: در واقع تقابل علم اروپایی با مسیحیت اروپایی و نه تقابل علم و دین مطرح بود. چون صدها سال در میان مسلمانان علم و دین در کنار هم حرکت کرده بودند و نتیجه این شد که دانشمندان اروپایی عنوان کردند که تمام گذاره‌هایی که رنگ و بوی دینی دارند، غیرعلمی هستند.
 
وی با اشاره به اینکه نظام سرمایه‌داری به دنبال این است که مواد خام و کارگر را به صورت ارزان به دست آورده و محصول بسیاری تولید کند و از سوی دیگر دست به گران‌فروشی بزند بیان کرد: بی‌تردید نگاه سرمایه‌داری به همه چیز سودمحور و کالامحور است و آنان به این نتیجه رسیدند که از جنسیت و سیاست و حتی دین می‌توان درآمد به دست آورند.
 
حجت‌الاسلام امامی گفت:به نظر آنان تاریخ مصرف دین به پایان رسیده و در همان دوران، انقلاب اسلامی شکل گرفت و امام (ره) ادبیات خدامحوری را وارد میدان کرد و با دید عرفانی و فقاهتی به سیاست ورود کرد.
 
وی افزود: ادبیات خدامحوری امام خمینی(ره) برای سیاستمداران دنیا فوق‌العاده تعجب‌برانگیز و حتی خنده‌دار بود و با این تفکر، 30 کشور در جنگ تحمیلی به عراق کمک کرده اما شکست خوردند و مشاهده کردند که ایرانی‌هایی که چیزی در دست نداشتند توانستند در جنگ هشت ساله پیروز شوند و در مکتب امام خمینی(ره)، خداوند همه کاره است و در این مکتب، سردار سلیمانی تربیت شد.
 
سردار سلیمانی به حضرت زهرا(س) علاقه عجیبی داشت
 
در ادامه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی با تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) اظهار داشت: محوری‌ترین و مردمی‌ترین و معصوم‌ترین انسان روی زمین، انبیاء و ائمه معصومین هستند و هر کس نیز بخواهد از این مکتب درس بگیرد باید خود را شبیه آنان کند تا سرانجام همانند آنها به شهادت برسد همانند حاج قاسم که در نهایت شربت شهادت نوشید.
 
حجت الاسلام محمد مختارزاده تصریح کرددر مراسم تشییع جنازه حاج قاسم سلیمانی از بین 80 میلیون جمعیت ایرانی، 50 میلیون نفر شرکت کردند و شاید این قضیه و عظمت کمتر در جایی رخ دهد.
 
وی افزود: اگر خدا بخواهد کسی را عزیز کند از چند خصلت باید برخوردار شود که یکی تواضع است، چون اگر خود را خاکی کند به بالا کشیده می‌شود اما اگر انسان خود را مغرور و در اوج ببیند، به زیر کشیده می‌شود.
 
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: سردار سلیمانی به حضرت زهرا(س) علاقه عجیبی داشت و در ایام فاطمیه در منزلش مجلس روضه برگزار می‌کرد.
 
حاج قاسم تلاش بسیاری برای پاسداشت اسلام انجام داد
 
در ادامه نیز سیروس یوسفی خاتونی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای آذربایجان‌غربی با اشاره به شهادت حضرت زهرا(س) و سردار سلیمانی اظهار داشت: بی‌تردید هر اندازه از شهید سلیمانی برنامه برگزار شود، ذره‌ای از تلاش‌هایی که سردار برای پاسداشت اسلام و کشور کشیده، نمی‌توان حق مطلب را به جا آورد.
 
انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdca6enmi49nem1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما