تاریخ انتشار۱۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۹
کد مطلب : 533559
امام جمعه ارومیه:

بدحجابی و بی‌حجابی جامعه را به فساد می‌کشاند

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه اشاره به اینکه حجاب مسئله شخصی نیست بلکه اجتماعی است گفت: زمانی که حجاب در جامعه تاثیر دارد پس مسئله فردی نیست و بدحجابی و بی‌حجابی جامعه را به فساد می‌کشاند و عذاب آن شدیدتر است.
بدحجابی و بی‌حجابی جامعه را به فساد می‌کشاند
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی امروز در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از محرمات و با اشاره به شهادت حضرت زهرا(س) اظهار داشت: خوشبختانه مردم در ایام فاطمیه در کل کشور و در استان به ساحت دخت رسول خدا(ص) عرض ادب کرده و خداوند متعال نیز رحمت خود را به سوی این بندگان نازل می‌کند.
 
وی در ادامه تصریح کرد: در سالگرد شهادت سردار سلیمانی و همچنین در 9 دی نیز مردم به صورت خودجوش به میدان آمده و ضمن نشان دادن بصیرت خود، از ولایت‌فقیه تبعیت کردند.
 
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در ادامه با اشاره به تشییع جنازه شهدای گمنام در کل کشور گفت: خوشبختانه مردم حضور پرشوری در این مراسمات داشتند و قدردان شهدا و ایثارگری آنان هستند.
 
وی در ادامه با اشاره به ماجرای کشف حجاب توسط رضاشاه در سال 1314 بیان کرد: رضاشاه پس از اینکه به ترکیه مسافرت کرده و اوضاع آنجا را مشاهده کرد، تحت فضای غربی قرار گرفت و بنابراین مظاهر غیردینی را در کشور پیاده کرد و پس از آن بی‌دینی را رواج داد و حجاب را مانع پیشرفت عنوان کرد.
 
حجت‌الاسلام قریشی افزود: او با دین مخالفت کرد در حالی که مسئله حجاب و عفت بسیار مهم است و آیات و روایات فراوانی در رابطه با حجاب در قرآن آمده است و زن مسلمان تنها باید زینت خود را به محرم خود نشان داده و نباید نامحرمان زینت و زیبایی آنها را ببینند.
 
وی با اشاره به اینکه حجاب مسئله شخصی نیست بلکه اجتماعی است اظهار داشت: زمانی که حجاب در جامعه تاثیر دارد پس مسئله فردی نیست و بدحجابی و بی‌جابی جامعه را به فساد می‌کشاند و عذاب آن شدیدتر است.
 
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه افزود: اثر حجاب این است که خانواده‌ها مستحکم می‌شوند اما زمانی که بدحجابی رواج یافت فساد در پی دارد و بیشترین ضرر را به خود فرد می‌رساند و با سست شدن بنیان خانواده‌ها، طلاق و جدایی در آن افزایش می‌یابد.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه وزیر اقتصاد در سال گذشته اظهار کرد که برای راه اندازی کسب و کار، پنجره واحدی را تشکیل می‌دهد افزود: متاسفانه این موضوع عملیاتی نشد و دولت باید آن را عملیاتی کند و مطالبه رهبری نیز همین است و در این راستا مسئولان استانی باید پیشقدم شوند.
 
انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdchmxnmw23nxmd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما