تاریخ انتشار۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۸
کد مطلب : 534238
نماینده مجلس شورای اسلامی:

مرز«قاسم‌رش» سردشت برای اشتغال مردم این شهر باید فعال شود

نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: باید هر چه سریعتر در زمینه اشتغال در سردشت اقداماتی انجام داد و راهکاری به جز فعال کردن دوباره مرز قاسم‌رش وجود ندارد.
مرز«قاسم‌رش» سردشت برای اشتغال مردم این شهر باید فعال شود
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، کمال حسین‌پور امروز در سفر استاندار آذربایجان‌غربی به جنوب استان اظهار داشت: شهرستان سردشت به ویژه شهر نلاس با مشکلات فراوانی رو به رو است و متأسفانه سرانه فضای آموزشی پس از 42 سال، به نیمی از استاندارد نرسیده و همچنین فضای ورزشی و درمانی نیز وضعیت چندان مناسبی ندارد.

وی تصریح کرد: هر چند در سالیان گذشته فعالیت‌هایی انجام شده اما برای مثال همچنان درمانگاه شبانه‌روزی نلاس تا ساعت 12 باز است و مردم برای یک بخیه کوچک یا سرماخوردگی باید به بیمارستان شهر که فاصله بسیاری دارد مراجعه کنند.

نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از معیشت مردم منطقه گفت: متاسفانه جوانان این منطقه بیکار بوده و مشکلات فراوانی در این زمینه دارند و همین خود سبب مهاجرت بسیار در شهر سردشت شده و حتی در سال گذشته بیش از هزار جوان از این شهر مهاجرت کردند که بسیاری در راه مهاجرت به اروپا دچار حادثه شدند.

وی تاکید کرد: باید هر چه سریعتر در زمینه اشتغال کارهایی را انجام داد و راهکاری به جز فعال کردن دوباره مرز قاسم‌رش وجود ندارد و استاندار آذربایجان‌غربی می‌تواند در سفر آینده به کردستان عراق این موضوع را مدنظر قرار دهد تا برای هزاران نفر در منطقه، شغل ایجاد شده و نان دوباره به سفره مردم بازگردد.

حسین‌پور بیان کرد: بی‌تردید هر اندازه راه، مدرسه و بیمارستان احداث شده و همه امکانات در دسترس باشد اما جیب مردم خالی باشد فایده‌ای ندارد و این از درخواست‌های مهم مردم سردشت است که به معیشت آنها توجه جدی شود.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcc10qp42bq1i8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما