تاریخ انتشار۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰:۳۸
کد مطلب : 534723

دادگستری آذربایجان‌غربی به دنبال صیانت از اموال مردم است

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: صیانت از اموال مردم که با سالها زحمت و تلاش حلال آن را به دست آورده‌اند مدنظر دستگاه قضایی است و در این راه همکاری دقیق و همیشگی مردم بسیار مهم و تاثیرگذار است.
دادگستری آذربایجان‌غربی به دنبال صیانت از اموال مردم است
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، ناصر عتباتی در جلسه شامگاهی قاعده‌مند کردن معاملات املاک اظهار داشت: بی‌تردید قاعده‌مند کردن معاملات املاک امری ضروری است که مانع بروز مشکلات بعدی ناشی از معاملات ناصحیح برای مردم خواهد شد.

وی افزود: با همت دادستانی مرکز استان برنامه‌‌ای تدوین شده است که به عنوان نمونه و آزمایشی در ارومیه اجرایی و سپس به کل استان تسری پیدا می‌کند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: هدف اصلی برنامه این است که مردم بدون اطلاع و بررسی و آگاهی وارد معامله غیر منقول نشوند چرا که قسمتی از اطلاعات مربوط به این معاملات در واقع همان عوامل جرم‌زا و مجرمانه است که مردم را درگیر دعاوی و اختلافات و مراجعه به دادگاه می‌کند.

وی ادامه داد: از جمله دعاوی و شکایاتی که بیشتر مردم را درگیر خود ساخته است مربوط به نقل و انتقال املاک و ابنیه و اموال غیر منقول از قبیل ساختمان،زمین مسکونی و زراعی، باغات کشاورزی و مغازه و سرقفلی بوده که در صورت عملی شدن این برنامه مدون به ندرت مردم با مشکل مواجه خواهند شد و فرصت سوء استفاده هم از بسیاری از متخلفین حوزه املاک گرفته می‌شود.

عتباتی تاکید کرد: صیانت از اموال مردم که با سالها زحمت و تلاش حلال آن را به دست آورده‌اند مدنظر دستگاه قضایی است و در این راه همکاری دقیق و همیشگی مردم بسیار مهم و تاثیرگذار است.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcb5absfrhbfzp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما