تاریخ انتشار۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۵
کد مطلب : 534996
رئیس حوزه هنری استان تهران:

رویداد «پرچم ایران بالاست» نمایش و شوآف هنری نیست

رئیس حوزه هنری استان تهران با اشاره به برگزاری رویداد هنری «پرچم ایران بالاست» با موضوع تولید اثر با محوریت نماد پرچم ایران گفت: ۴۰ هنرمند از سراسر کشور در این رویداد حضور دارند.
رویداد «پرچم ایران بالاست» نمایش و شوآف هنری نیست
به گزارش حوزه خبرنگاران افتخاری خبرگزاری تقریب، علی فروزان فر ،روز سه‌شنبه در نشست خبری رویداد هنری «پرچم ایران بالاست» در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری اظهارداشت: این رویداد روزهای ۲۹، ۳۰ دی و یکم بهمن به صورت حضوری با مشارکت و همکاری مجموعه فرهنگی ماهد و سازمان زیباسازی شهرداری تهران در خانه طهران (اتحادیه) برگزار می‌شود.

وی، جریان‌سازی و ترویج استفاده از پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران و نماد آن در زندگی روزمره مردم، تولید محصول کارآمد با استفاده از سه رنگ پرچم ایران را از اهداف رویداد هنری «پرچم ایران بالاست» عنوان کرد.

فروزان‌فر گفت: ۴۰ هنرمند شاخص کشور در این رویداد حضور دارند و محصولات و آثاری را پیرامون پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران تولید خواهند کرد.

وی افزود: ۶ استاد به‌نام کشور مسئولیت داوری و مربیگری این هنرمندان را به صورت همزمان برعهده دارند و آنان در این رویداد طی سه روز متوالی و بیش از ۳۰ ساعت فعالیت هنری باهم زیست، خلق اثر و تولید محصول می‌کنند.

رئیس حوزه هنری استان تهران بیان کرد: محصولات تولید شده در رویداد «پرچم ایران بالاست» کاربردی و قابل استفاده است که در رویدادهای ملی و خاص و ویژه دهه فجر و راهپیمایی ۲۲ بهمن در قالب سربند، پرچم‌ و آویز خودرویی ارائه می‌شود.

مدیرعامل مجموعه فرهنگی ماهد نیز در این نشست، پرچم ملی را یکی از مظلوم‌ترین نمادهای کشور دانست و گفت: نبود محصول خوب مرتبط با پرچم و کمبود پرچم باکیفیت برای استفاده در درب منزل شهروندان مدنظر قرار گرفته است.

مرتضی اعلایی افزود: رویداد «پرچم ایران بالاست» نمایش و شوآف هنری نیست و هدف آن تولید محصولات کاربردی پیرامون پرچم ایران است که در زندگی روزمره مردم شانیت استفاده داشته باشد، در لوازم کاربردی، آذین‌بندی شهری، تزئینی، لوازم فردی و کودک محصولاتی تولید خواهد شد

وی بیان کرد: ماهد یک بنگاه اقتصادی و هنری خصوصی است که در ۱۰ سال گذشته با هیچ نهاد دولتی مشارکت نداشته‌ است و در رویداد هنری «پرچم ایران بالاست» رویکرد اقتصادی محصول، کاربردی و مردمی بودن آن مورد تاکید است.

اعلایی اظهارداشت: بیش از ۱۵۰ هنرمند از سراسر کشور از طریق سایت مجموعه فرهنگی ماهد در رویداد هنری «پرچم ایران بالاست» ثبت‌نام کردند که تیم هنری پس از داوری و بررسی‌ نمونه آثار آنان، ۴۰ هنرمند را برای حضور در این رویداد انتخاب کردند و قالب‌های محتوایی و ارائه محصول در این رویداد مورد توجه است.

مدیرعامل مجموعه فرهنگی ماهد گفت: در حوزه مفاهیم، به دلیل وجود کلمه «الله» در میانه پرچم کشور، محدودیت‌هایی در طراحی وجود دارد که در این رویداد شعارها، نمادهای ملی و اسطوره‌ای را هم مدنظر قرار داده‌ایم و تلفیق آن برای تولید محصولات کاربردی مدنظر قرار گرفته است.

اعلایی افزود: اساتید به‌نام از تهران، اصفهان، مشهد و قم در نگارگری و مینیاتور، خوشنویسی، طراحی، گرافیک و فرایند تولید در این رویداد حضور دارند و اساتید به گونه‌ای انتخاب شده‌اند که همه نیازهای تخصصی هنرجویان را مرتفع کنند و بر تولید آثار هنری نظارت داشته باشند تا آثار باکیفیتی تولید و ارائه شود.

 
https://www.taghribnews.com/vdcdno0k9yt0sn6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما