تاریخ انتشار۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۵
کد مطلب : 535522

امام جمعه اهل سنت کیش: اسلام دین تکریم مقام زن است

امام جمعه اهل سنت کیش گفت: اسلام دین تکریم زن است و می توان این مهم را آیات نازل شده در مقام بانوان مشاهده کرد.
امام جمعه اهل سنت کیش: اسلام دین تکریم مقام زن است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، شیخ مستطاب یعقوب شمس شنبه شب در آیین گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: حضرت فاطمه از بسیاری جهات شبیه پیامبر اکرم (ص) بود چنانچه ام‌سلمه یکی از همسران پیامبر گفته است: "من هیچ‌کس را به اندازه‌ی فاطمه شبیه پیامبر ندیدم".

وی افزود: در شرایطی که بعضی اعراب وجود زن را ننگ می‌دانستند، اسلام و قرآن با آیات و توصیه‌های خود، بی‌رحمی آنان را نکوهش، و مقام دختر را تجلیل می‌کرد.
امام جمعه اهل سنت کیش: اسلام دین تکریم مقام زن است

امام جمعه موقت جزیره کیش نیز در این آیین با اشاره به اینکه سیره زندگانی حضرت فاطمه زهرا (س) که همه بزرگان دین و اندیشه آن را تجلیل می کنند افزود: زندگی این حضرت در عرصه دختری، همسری و مادری برای جامعه امروزی یک الگویی به تمام معنا است.

حجت الاسلام محمد رضایی یادآور شد: مادران شهدا و همسران شهدا از جمله کسانی هستند که توانسته به نحو احسن از این سیره به عنوان الگویی بزرگ در زندگی خود انتخاب کرده اند که با ایثار خود توانستند زندگی خود را به تعالی برسانند.


همزمان با آیین گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزیدگان جشنواره گوهر فاطمی در هشت رشته علمی، فرهنگی و هنری نیز تجلیل شدند.

تجلیل از  ۲ نفر از مادران شهدا، ۲ تن از همسران شهدا، ۲ مادر و همسر نمونه و یک تن از مادران ورزشکاران مقام آور جزیره کیش از دیگر برنامه های این آیین بود.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcj8iei8uqetiz.fsfu.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما