تاریخ انتشار۱۶ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹
کد مطلب : 544430
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی:

ماه مبارک رمضان سبب رشد بشر می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: توجه کردن به اوامر و نواهی خداوند متعال به نفع خود انسان است و موجب رشد بشر می شود و ماه رمضان فرصتی است که انسان این مهم را متوجه شود.
ماه مبارک رمضان سبب رشد بشر می‌شود
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام منصور امامی در نشست ماهانه اداره کل تبلیغات اسلامی در مسجد حاجی‌خان، با بیان این که حیات طیبه تنها با قرآن کریم به دست می‌آید، اظهار داشت: انبیای الهی یک دین واحد را به مردم تبلیغ کرده و هر کدام از آنها شرایع مختلفی را برای این امر اتخاذ کرده‌اند و در واقع دین مبین اسلام همانند آب جاری بود که از خلقت بشر وجود داشت و پیامبران آن را قدم به قدم به مردم تبیین کردند و رسول مکرم اسلام(ص) آن را تکمیل کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی افزود: روح اصلی ادیان الهی یکی است و ممکن است در شکل‌های مختلف خود را نشان دهد اگر انسان بتواند فطرت خود را با آن تطبیق دهد سعادتمند شده و به حد اعلای رشد می‌رسد و در غیر این صورت انسان به موجودی تبدیل می‌شود که بر خلاف جریان عالم حرکت می‌کند.

وی اضافه کرد: انسانی که بر خلاف اوامر و نواهی الهی حرکت می‌کند تبدیل به یک غده سرطانی می‌شود و این نوعی سرپیچی از فرمان خداوند است.

حجت الاسلام امامی گفت: انسان مبتلای به گناه در این عالم به یک سلول سرطانی تبدیل می‌شود و برای این‌که به زندگی خود دوام دهد از بقیه نیز بهره کشی می‌کند و نتیجه آن به وجود آمدن نظام طبقاتی است و البته این تفکر و حرکت محکوم به فنا است و اگر انسان این را درک می کرد که حرکت منفی او در این نظام منجر خواهد شد که بعد از مدتی کل عالم فلج شود، اقدام به این امر نمی کرد.

وی عنوان داشت: توجه کردن به اوامر و نواهی خداوند متعال به نفع خود انسان است و موجب رشد بشر می شود و ماه رمضان فرصتی است که انسان این را متوجه شود که اوامر و نواهی الهی برای در مدار قرار گرفتن او است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: قرآن کریم کتاب بی‌نظیر الهی است و حقیقتا حقائق قرآن امروز نیز برای بشر فوق‌العاده است و ۱۴۰۰ سال که این کتاب الهی انسان‌ها را به تحدی فرا می‌خواند.

وی در پایان گفت: نظم و ترتیب موجود در قرآن، آن را بی‌نظیر می‌کند و این معجزه الهی امروز در دست ما است و اگر انسان می‌خواهد خود را بشناسد باید خود را به قرآن عرضه کند و وقتی در این بهار الهی انسان نتوانست شکوفه بزند باید بداند خود دارای اشکال است.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdchxknmv23nkkd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی