تاریخ انتشار۳۱ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب : 546426
معاون فرهنگی مجمع تقریب خبر داد؛

حضور مجمع تقریب با 250 عنوان کتاب در نمایشگاه قرآن

معاون فرهنگی مجمع تقریب اظهار داشت: مجمع تقریب درنمایشگاه قرآن امسال حدود 250 کتاب اعم از کتابهای مربوط به آیات و روایات و کتب فقهی را ارائه و در معرض بازدید همگان قرار داده است.
حضور مجمع تقریب با 250 عنوان کتاب در نمایشگاه قرآن
اسماعیل نوری معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب پیرامون برنامه های این معاونت در نمایشگاه قرآن امسال اظهار داشت:نمایشگاه قرآن امسال باتوجه به شیوع کرونا با تاخیر آغاز به کار کرد؛ سال گذشته هم این نمایشگاه بسیار محدود برگزار شد اما با این وجود مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی توانست خود را به این نمایشگاه برساند.

وی افزود: شعار امسال نمایشگاه قرآن، «قرآن کتاب امید و آرامش» است،  مجمع تقریب در این نمایشگاه در طبقه اول شبستان غرفه 47 حضور دارد که حدود 250 کتاب اعم از کتابهای مربوط به آیات و روایات و کتب فقهی را  ارائه و در معرض بازدید همگان قرار داده است.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: این نمایشگاه هر روز از ساعت 17 تا 24 میزبان علاقه مندان است و تا تاریخ 9 اردیبهشت ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه نمایشگاه قرآن امسال در برگیرنده سلسله نشستهایی است که به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود، اظهار داشت: این سلسله نشستها با عنوان دیپلماسی قرآن تا پایان نمایشگاه پا برجاست.

نوری اذعان داشت: یکی از این سلسله نشستها به مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اختصاص دارد که قرار است 5 اردیبهشت ماه از ساعت 8 تا 10 شب با موضوع «تمسک به قرآن کریم، رمز وحدت و عزت» برگزار شود.

وی در همین خصوص ادامه داد: در این نشست 5 سخنران داخلی به صورت حضوری و 3 سخنران خارجی به صورت برخط از لبنان و تونس و سنگال شرکت می‌کنند.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: در این نشست، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام محمد مهدی ایمانی پور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، عبدالسلام کریمی، شیخ ماهر حمود رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت، شیخ عزیز بابایی امام جمعه  اهل سنت صادقیه و عفت شریعتی نماینده مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcewp8npjh8eei.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی