تاریخ انتشار۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۰
کد مطلب : 547577
امام جمعه اهل‌سنت ارومیه:

حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس لرزه بر اندام اسرائیل انداخت

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: امروز خیل عظیمی از مردم به خیابان آمده و به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی و امام راحل(ره) لبیک گفتند و در برابر اعمال وحشی‌گرایانه اسرائیل اعلام موضع کرده و بی‌تردید این حضور پرشور مردم، لرزه بر اندام اسرائیل می‌اندازد.
حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس لرزه بر اندام اسرائیل انداخت
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، ماموستا مامد کلشی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه اهل‌سنت ارومیه با اشاره به روز قدس اظهار داشت: روز جهانی قدس، روز اتحاد و همبستگی دنیا با مردم مظلوم فلسطین برای مقابله با رژیم کودک‌کش و غاصب صهیونیستی است.

وی تصریح کرد: نامگذاری این روز از سوی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، با هدف بصیر بودن جهان به اوضاع فلسطین بوده، چون استکبار جهانی همواره سعی دارد که مسلمانان را ضعیف نگه دارد تا قدرت مادی نداشته و مورد تعدی قرار گیرند و از سوی دیگر استکبار به دنبال این است که مسلمانان هیچ قدرت تصمیم‌گیری نداشته باشند.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: اما امام خمینی(ره) درست در زمانی که اسرائیل در اوج قدرت منطقه به سر می‌برد، روز قدس را نامگذاری کرده و برای ابراز همدردی با مردم مظلوم فلسطین، جنایت رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

وی افزود: حتی امام راحل(ره) همه کسانی را که با رژیم صهیونیستی وارد مراوده بودند را نیز محکوم کرده و اعلام کرد که حکام هر کشور اسلامی اگر به جای محکومیت اسرائیل در صدد عادی‌سازی روابط با اسرائیل باشند از درگاه الهی مترود هستند.

ماموستا کلشی‌نژاد تصریح کرد: خوشبختانه پس از دو سال از شیوع بیماری کرونا، امروز خیل عظیمی از مردم به خیابان آمده و به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی و امام راحل(ره) لبیک گفتند و در برابر اعمال وحشی‌گرایانه اسرائیل اعلام موضع کرده و بی‌تردید این حضور پرشور مردم، لرزه بر اندام اسرائیل می‌اندازد.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از اینکه رژیم صهیونیستی از درون در حال فروپاشی است بیان کرد: اسرائیل همه ساله با نزدیکی به روز قدس، سعی می‌کند تا با ایجاد اختلاف و تفرقه و معطوف ساختن اذهان به برخی مسائل مانند انفجار مساجد و آتش زدن قرآن می کنند، ملت‌ها را از مسئله قدس دور کند اما بصیرت شیعه و سنی بر این است که تشخیص داده که این اعمال خشونت‌آمیز برای مسلمانان ربطی ندارد.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: باید بصیرت‌افزایی را در جامعه افزایش داد چون دشمنان هیچ زمانی راحت ننشسته و با ایجاد اختلاف بین جبهه مقاومت، سعی در  اختلاف‌افکن دارند.

وی تاکید کرد: تنها امید رهایی قدس شریف همین جبهه مقاومت است که درخت آن با خون سربازانی مانند سردار دل‌ها یعنی شهید سلیمانی آبیاری شد.

ماموستا کلشی‌نژاد در ادامه با اشاره به روز ایمنی حمل و نقل بیان کرد: امید است که وسایط حمل و نقل عمومی داخلی، استانداردهای لازم را داشته باشند چون همه به نوبه خود، مسئول جان و مال هم‌نوعان خود هستند، پس باید همه احساس مسئولیت کنند چراکه جان انسان‌ها با وسایط حمل و نقل غیراستاندارد به خطر می افتد.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdccmmqpm2bq0p8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی