تاریخ انتشار۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۵
کد مطلب : 548673

سخنرانی رئیس جمهور در شب ۱۴ خرداد در حرم امام راحل

دبیر ستاد مرکزی سالگرد رحلت امام خمینی (ره) اعلام کرد: رئیس جمهور شب ۱۴ خرداد در حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران سخنرانی می‌کند.
سخنرانی رئیس جمهور در شب ۱۴ خرداد در حرم امام راحل
به گزارش حوزه جامعه خبرگزاری تقریب،  محمد علی انصاری روز یکشنبه در جلسه ستاد مرکزی سالگرد رحلت امام خمینی (ره) گفت: جلسات ویژه ای با دفتر مقام معظم رهبری و سپاه پاسداران داشتیم که نشست های خوب و راهگشایی بود و درباره مباحث مختلف برای روز ۱۴ خرداد صحبت کردیم و از سوی دیگر جلسه ای خوبی هم با شهرداری تهران داشتیم.

وی افزود: سیاست های کلان ما برای برنامه سالگرد مشخص شده است و انشالله در ۱۴ خرداد دیگر فوتی های کرونایی روزانه نداشته باشیم؛ اما تلاش می کنیم برنامه هایی با توجه به این مسائل/پروتکل های بهداشتی/ داشته باشم.

این مسئول خاطرنشان کرد: دفتر مقام معظم رهبری اعتقاد دارند که مراسم اصلی در داخل حرم باشد و برخی دوستان نظرشان صحن آقا مصطفی بود اما نظر استمزاجی معظم له، صحن اصلی حرم است و باید براساس پروتکل های بهداشتی رفتار کنیم.

انصاری اضافه کرد: ما در صحن اصلی حرم صندلی خواهیم گذاشت و امسال محدودیت جا در داخل حرم و همینطور محدودیت کارت برای مدعوین خواهیم داشت.

وی افزود: صحن آقا مصطفی هم صندلی خواهیم گذاشت و صحن های شمالی و جنوبی برای استقرار مردم تمهیدات لازم انجام می شود.

به گفته این مسئول ما هر سال و قبل از ماه رمضان دعوت عام داشتیم اما دیدیم که اگر بخواهیم فراخوان عمومی بدهیم جمعیت چندصد هزار نفری را شاهد خواهیم دید؛ اما به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی یک جمعیت حداقلی ۱۵۰ هزار نفر را پیش بینی و به قرارگاه اعلام کردیم.

دبیر ستاد مرکزی سالگرد رحلت امام خمینی (ره) گفت: سفرای کشورهای خارجی و خبرنگاران در این مراسم شرکت می کنند و دنیا نگاهی ویژه به این مراسم دارد.

این مسئول ادامه داد: مراسم ما از شب ۱۴ خرداد شروع می شود و بحثی داشتیم که از شب ۱۳ برنامه داشته باشیم اما قرار شد شب ۱۴ خرداد مراسم با سخنرانی رئیس جمهور برگزار می شود.

وی افزود: ما در ۱۳ خرداد مراسم دعای ندبه داریم و یک هفته قبل ۱۴ خرداد پذیرای وزارت خانه ها و شخصیت ها برای ادای احترام هستیم اما باید از قبل به ما اعلام کنند.

انصاری گفت: برنامه رسمی ما از ساعت ۹ صبح ۱۴ خرداد شروع می شود اما با دفتر مقام معظم رهبری مکاتبه کردیم که اگر هماهنگ شد از ساعت ۸:۳۰ آغاز شود و روال برنامه ها هم این است که یادگار امام سخنرانی خواهد کرد و خیر مقدم خواهد گفت.

وی افزود: پس از آن هم رهبر معظم انقلاب سخنرانی خواهند کرد؛ با توجه به اینکه ایشان امسال هم در مشهد سخنرانی نکردند این سخنرانی اهمیتی دوچندان دارد.

انصاری خاطرنشان کرد : شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اگر موافقت کنند ما روز ۱۵ خرداد هم می توانیم در حرم برنامه ای برگزار و یکی از سران قوا را برای سخنرانی به این برنامه دعوت  کنیم.

دبیر ستاد مرکزی سالگرد رحلت امام خمینی (ره) یادآور شد: تا ۱۴ خرداد فکر کنم ۲ جلسه دیگر خواهیم داشت و اگر تا آن روز وزارت بهداشت اعلام کرد که دیگر چیزی به اسم کرونا جامعه را تحت تاثیر نمی گذارد ‌یک جلسه فوق العاده برای برگزاری مراسم رحلت خواهیم داشت.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdca0anme49nyi1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی