تاریخ انتشار۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۹:۵۷
کد مطلب : 550227

گفتگوهای ضد ایرانی وزیر دفاع آمریکا و مقام صهیونیستی

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی با بنی گانتز وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در واشنگتن دیدار و گفتگو کرد و طرفین به تکرار ادعاهای ضد ایرانی خود پرداختند.
گفتگوهای ضد ایرانی وزیر دفاع آمریکا و مقام صهیونیستی
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که لوید آستین در این دیدار بر تعهد قاطعانه این کشور به امنیت رژیم اسرائیل و حفظ برتری نظامی این رژیم تاکید کرد.

در این بیانیه در تداوم سیاست هراس آمریکا و رژیم صهیونیستی از پیشرفت برنامه هسته ای ایران و نیز برنامه دفاعی بازدارندگی آن بدون هیچ اشاره ای به زرداخانه های هسته ای آمریکا و رژیم صهیونیستی و خطر این رژیم در منطقه غرب آسیا آمده است: وزرای دفاع آمریکا و اسرائیل  در مورد تعهد دولت آمریکا به جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای و رسیدگی به اقدامات بی ثبات کننده ایران در سراسر منطقه گفتگو کردند.

در این بیانیه آمده است: آستین همچنین بر تمرکز پنتاگون بر همکاری نزدیک با متحدان و شرکا برای کمک به اوکراین در دفاع از خود در برابر تجاوزات بی دلیل و ناعادلانه روسیه تاکید کرد.

در این بیانیه همچنین ادعا شده است: هر دو طرف بر لزوم رسیدگی به افزایش حملات اخیر تروریستی در اسرائیل توافق کردند.  وزیر دفاع آمریکا همچنین بر اهمیت تنش زدایی و حفاظت از غیرنظامیان در قدس و کرانه باختری تاکید کرد.

پنتاگون اعلام کرد: آستین بر حمایت دولت آمریکا از رویکرد دو کشوری که برای اسرائیلی ها و فلسطینی ها عزت و امنیت ایجاد می کند، تاکید کرد.

 جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید عصر چهارشنبه به وقت محلی در نشستی با خبرنگاران درباره زمان سفر رئیس جمهوری آمریکا به سرزمین های اشغالی گفت: ما به صورت فعال درحال همکاری با اسرائیلی ها برای مشخص کردن زمان دیدار از اسرائیل در آینده ای نزدیک هستیم.

مشاور امنیت ملی بایدن تصریح کرد: رئیس جمهوری آمریکا بسیار مشتاق سفر به اسرائیل است. اما متاسفانه، من هنوز برنامه زمانی برای این سفر ندارم.

سالیوان ادامه داد: باید بگویم رئیس جمهوری (آمریکا) برای این سفر هیجان زده است تا بار دیگر بر قدرت روابط اسرائیل و آمریکا تاکید کند.

کاخ سفید چهارم اردیبهشت ماه اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا با نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره مسائل منطقه و ایران گفت وگو کرد و دعوت او را برای سفر به سرزمین‌های اشغالی پذیرفت.

در بیانیه کاخ سفید اعلام شده بود: بایدن و بنت بر رابطه نزدیک شخصی  که از زمان سفر نخست وزیر اسرائیل  به واشنگتن در تابستان گذشته ایجاد شد، تاکید کردند. این رابطه شخصی به کار تیم های دیپلماتیک و امنیت ملی ما کمک کرده است و هر دو کشور را قادر ساخته تا به مواضع مشترکی در مورد مسائل دشوار دست یابند.

این در حالی است که روزنامه عبری «اسرائیل الیوم» گزارش داده است که سفر جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به اسرائیل (سرزمین های اشغالی) به دلیل احتمال فروپاشی دولت نفتالی بنت (نخست وزیر رژیم صهیونیستی با خطر لغو مواجه است.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی پیشتر اعلام کرده بود که بایدن در پاسخ به دعوت نفتالی بنت نخست وزیر این رژیم قرار است ۲۰ ژوئن(۳۰خرداد) به تل آویو سفر کند.

این رسانه صهیونیستی در حساب کاربری خود در شبکه مجازی نوشته بود که «ایال هولتا» رئیس شورای امنیت ملی رژیم صهیونیستی در دیدار با جیک سالیوان همتای آمریکایی خود درخصوص این سفر گفت و گو کرده بود.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdciruawyt1awr2.cbct.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی