تاریخ انتشار۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۹
کد مطلب : 550516

مخالفت رژیم صهیونیستی با درخواست تحقیق درمورد شهادت ابوعاقله

سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا درخواست 57 نفر از نمایندگان کنگره در رابطه با تحقیق در مورد شهادت شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی و تشکیل پرونده‌ای در این زمینه را محکوم کرد.
مخالفت رژیم صهیونیستی با درخواست تحقیق درمورد شهادت ابوعاقله
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، "مایکل هرتزوگ" در توییتی عنوان کرد که پس از اطلاع از درخواست نمایندگان کنگره احساس ناامیدی و سرخوردگی کرده است. وی مدعی شد که نمایندگان کنگره آمریکا به نتیجه غلطی در مورد حادثه ترور ابوعاقله رسیده‌اند.

هرتزوگ با اشاره به کشته شدن 19 اسرائیلی در هفته‌های اخیر در عملیات‌های فلسطینیان که مجریان بیشتر این عملیات‌ها از ساکنان جنین بودند، مدعی شد: نظامیان ارتش برای خنثی کردن عملیاتی دیگر به جنین حمله کردند و در جریان تبادل آتش با مبارزان فلسطینی ابوعاقله هدف قرار گرفته است.

وی مدعی شد که رژیم صهیونیستی از همان ابتدا خواستار انجام تحقیقات مشترک و مستقل با فلسطینیان و آمریکا شد اما تشکیلات خودگردان با این درخواست مخالفت کرده است.

گفتنی است، ویدیوهای منتشر شده از دقایقی قبل از شهادت ابوعاقله به وضوح نشان می‌دهد که او و دیگر همراهانش همگی جلیقه خبرنگاری به تن داشتند و زمانی که ابوعاقله هدف گلوله اشغالگران اسرائیلی قرار گرفت، هنوز درگیری بین صهیونیست‌ها و مبارزان فلسطینی آغاز نشده بود و او در حقیقت به ضرب گلوله یک تک‌تیرانداز اسرائیلی که روی پشت بام یکی از خانه‌ها مستقر شده بود، به شهادت رسیده است.

از طرفی هم، با وجود ادعای سفیر رژیم صهیونیستی، این رژیم اصلا قصد تحقیق در مورد شهادت این خبرنگار فلسطینی را نداشته است، همانگونه که روزنامه عبری زبان هاآرتص نیز اخیرا فاش کرد که ارتش رژیم صهیونیستی هیچ تصمیمی برای تحقیق در مورد شهادت شیرین ابوعاقله ندارد.

این روزنامه بیان کرد که علت اینکه ارتش نمی‌خواهد تحقیقی در این باره انجام دهد، این است که این مسئله کاملا روشن است و هیچ ابهامی در مورد آن وجود ندارد.

 
https://www.taghribnews.com/vdcjvyeimuqeiiz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما