تاریخ انتشار۱۴ تير ۱۳۹۰ ساعت ۲:۰۶
کد مطلب : 55438
ابوالحسن نواب:

علمای ایران، چه شیعه و چه سنی، در یک محور حرکت می کنند

تنا
همایش"بیداری اسلامی در منطقه" با حضور تعدادی از علمای شیعه وسنی منطقه و مسئولان استان کرمانشاه به همت سازمان تبلیغات اسلامی استان در مسجد جامع شهر پاوه برگزار شد.
علمای ایران، چه شیعه و چه سنی، در یک محور حرکت می کنند
خبرگزاری تقریب (تنا):

حجت الاسلام و المسلمین ابوالحسن در این همایش اظهار داشت: چگونه است که یک غیر اهل کتاب می خواهد در باب مشترکات با ما گفتگو کند و این در حالی است که دشمنان اسلام از اختلاف بین شیعه و سنی سخن می گویند!

وی خاطرنشان کرد: شیعه و سنی اختلافی با هم ندارند. ما آنقدر مشترکات داریم که جایی برای اختلاف نمی گذارد.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: تمام دنیا در تلاش هستند گفتگوی بین ادیان و مذاهب را راه اندازی کنند و در راستای مشترکات با اسلام اجلاسیه برگزار نمایند.

نواب در فراز دیگری از سخنان خود یادآور شد: در کشور ایران، جهت گیری، اسلام ناب محمدی (ص) است، نه اسلام آمریکایی که بعضی از منافقین به آن دامن می زنند.

وی تصریح کرد: یکی از ویژگی های جمهوری اسلامی ایران تفاهم هایی است که با علمای دیگر کشورها دارند، علمای ایران چه شیعه و چه سنی همه در یک محور حرکت می کنند و همه آنها سعی دارند که اسلام ناب محمدی‌(ص) محقق شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین نواب در پایان تاکید کرد که روحانیون ایران با روحانیت دیگر مذاهب کشورهای مختلف بسیار متفاوت هستند. وی افزود: ذهنیت علمای کشور ایران در راستای روشنفکری دینی است و این امر به پیشرفت و فراگیر شدن اسلام ناب محمدی بسیار کمک می کند.
https://www.taghribnews.com/vdceve8n.jh8nxi9bbj.html
نام شما
آدرس ايميل شما