تاریخ انتشار۱۰ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷
کد مطلب : 555688
امام جمعه اهل‌سنت ارومیه:

کنگره عظیم حج سبب اتحاد و احساس مسئولیت در نزد مسلمانان می‌شود

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: بی‌تردید کنگره عظیم حج سبب اتحاد و تقریب بین جوامع و بلاد اسلامی بوده و احساس مسئولیت نیز از اهداف دیگر حج به شمار می‌رود.
کنگره عظیم حج سبب اتحاد و احساس مسئولیت در نزد مسلمانان می‌شود
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، ماموستا کلشی‌نژاد امروز در خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت ارومیه به روز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به برخی کشف حجاب‌ها و بدحجابی‌های جامعه، زنان باید در پوشش و حجاب و پاکدامنی، حضرت فاطمه(س) را به عنوان الگو قرار دهند زیرا ایشان بسان دُری گران‌بها در جهان معرفی می‌شود و مانایی ایشان به دینداری، وفاداری و همسرداری ایشان بود.

وی بیان کرد: از سوی دیگر احترام و ارزشی که امام علی(ع) و دخت نبی مکرم اسلام(ص) نسبت به یکدیگر داشتند زبانزد خاص و عام بوده و همیشه مورد تحسین اصحاب پیامبر(ص) بودند و بنابراین باید در تشکیل خانواده، امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) الگوی مسلمانان باشند.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه در ادامه نیز با تاکید بر عدم اسراف و تبذیر براساس فرمایشات پیامبر(ص) اظهار داشت: حضرت محمد(ص) فرمود باید از اسراف برحذر بوده حتی اگر بر روی دریا باشید و در این رابطه نیر باید فرهنگ درست مصرف کردن در جامعه ساری و جاری شود.

ماموستا کلشی‌نژاد افزود: همچنین خداوند متعال فرمود، بخورید و بیاشامید اما زیاده‌روی نکنید پس موضوع آب و منابع آبی از مسائل حیاتی جامعه است و باید تلاش کرده تا در مصرف آب به ویژه در زمان شستشوی خودرو یا آبیاری باغچه صرفه‌جویی کرد.

وی در ادامه نیز با اشاره به آغاز اعزام کاروان‌های حج از ارومیه به مقصد سرزمین وحی اظهار داشت: در این رابطه نیز خداوند متعال به این مکان شرف و احترام بسیاری قائل شده و دستور داده و پیامبر(ص) نیز همه را به حج دعوت کرده است.

ماموستا کلشی‌نژاد بیان کرد: بی‌تردید کنگره عظیم حج سبب اتحاد و تقریب بین جوامع و بلاد اسلامی بوده و احساس مسئولیت نیز از اهداف دیگر حج به شمار می‌رود.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcevn8nvjh8npi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما