کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ثبت 425 مورد حذف محتوای شبکه‌های اجتماعی فلسطین در نیمه اول سال 2022

wafa , 12 تير 1401 ساعت 14:50

یک گروه نظارت بر رسانه‌های اجتماعی فلسطین، اعلام کرد، بیش از 425 مورد از حدف محتوا و یا بسته شدن حساب کاربری کاربران فلسطینی در شبکه‌های اجتماعی در نیمه اول سال 2022 ثبت شده است.


به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، «سادا سوشال»،  گروه نظارت بر رسانه‌های اجتماعی فلسطین مستقر در «رام الله» با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، این اقدامات به دلیل تلاش‌های رژیم صهیونیستی در سطح رسمی برای مبارزه با محتواهای فلسطینی است.

بر اساس بیانیه سادا سوشال، «فیس‌بوک» رتبه اول در سرکوب محتوای فلسطینی را دارد و  273 مورد تخلف توسط این غول رسانه‌های اجتماعی در نیمه اول سال 2022 ثبت شده است.
 
در ادامه این بیانیه آمده است که «کلاب هاوس» نیز وارد جنگ علیه محتوای دیجیتال فلسطین شده و حداقل 10 مورد شکایت در این باره صورت گرفته است. این شکایات به دلیل تلاش‌های این برنامه برای بستن اتاق‌های گفت‌ و گوی صوتی فعالان فلسطینی، به خصوص در جریان حوادث قدس اشغالی در ماه مبارک رمضان بود.
 
سادا سوشال افزود: 60 تخلف دیگر نیز در «واتس‌اپ»، 30 مورد در «اینستاگرام»، 21 مورد در «تیک تاک»، 14 مورد در «یوتیوب» و 12 مورد در «توییتر» ثبت شده است.
 
در این بیانیه آمده است: عمده تخلفات، در حذف حساب‌های کاربری و اعمال محدودیت برای پست‌گذاری است. این امر به ویژه زمانی اتفاق می‌افتد که از اصطلاحات و نام‌های خاص، مانند کلمات عربی «اشغال، اردوگاه جنین، شهید، مقاومت» استفاده می‌شود.

سادا سوشال همچنین عنوان کرد، نظرسنجی انجام شده در ماه‌های اخیر از ۱۹۵ فعال شبکه اجتماعی و روزنامه‌نگار، نشان می‌دهد که محتوای 97 درصد از آنها به دلیل انتشار مطالب مرتبط با موضوع فلسطین، حذف شده است.
 
29 درصد از افرادی که در نظرسنجی شرکت کردند، بیش از 11 بار و 12 درصد نیز 6 تا 10 بار مورد تخلفات مکرر قرار گرفته‌اند. علاوه بر این، حدود 43 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که 3 تا 5 بار حساب‌هایشان توسط پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی بسته شده است.

انتهای پیام/


کد مطلب: 555973

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/555973/ثبت-425-مورد-حذف-محتوای-شبکه-های-اجتماعی-فلسطین-نیمه-اول-سال-2022

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com