تاریخ انتشار۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب : 560158

عمان از گسترش روابط تجاری با ایران استقبال کرد

رئیس اتاق مشترک عمان و ایران با اشاره به سیاست‌هایی که توسط پادشاه عمان در این کشور پایه‌ریزی شده است، گفت: مهمترین تمرکز این برنامه‌ها در مباحث اقتصادی تجاری و سرمایه‌گذاری در کشورها است و به همین علت از روابط تجاری با ایران استقبال می‌کنیم.
عمان از گسترش روابط تجاری با ایران استقبال کرد
به گزارش حوزه جامعه خبرگزاری تقریب،  راشد الغیلانی امروز در همایش فرصت‌ها و روش های صادرات به عمان که  در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، اظهار داشت: روابط ایران و عمان دیرینه، ریشه‌دار و بسیار خوب بوده است.

معاون سفارت عمان در تهران با اشاره به سیاست‌هایی که توسط پادشاه عمان در این کشور پایه‌ریزی شده است، افزود: این سیاست‌ها برای بازه زمانی ۱۰ ساله و ۲۰ ساله طراحی شده و برای آینده عمان است و کشور عمان آماده اجرایی شدن آن است.

وی بیان داشت: مهمترین تمرکز این برنامه‌ها بر روی مباحث اقتصادی تجاری و سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف است و به همین علت ما از روابط تجاری با ایران استقبال می‌کنیم و اگر جلسه دیگری در این زمینه برگزار شود از آن نیز استقبال خواهیم کرد.

در ادامه این نشست، رضا صالح جمعه رئیس اتاق مشترک بازرگانی عمان و ایران بیان داشت: روابط تجاری بین دو کشور در حال حاضر رو به رشد است و این نشان می‌دهد که با توجه به روابط پایدار بین دو کشور امکان افزایش روابط تجاری وجود دارد.

رئیس اتاق مشترک عمان و ایران اظهار داشت:  پادشاهی عمان زمینه بسیار مستعد برای سرمایه‌گذاری از جمله صنعت دارد و شرایط را برای تجار کشورهای مختلف باز می‌کند.

وی اظهار داشت: روابط تجاری بین ایران و پادشاهی عمان شروع شده و امیدواریم این روابط گسترده‌تر شود و زمینه‌های فعالیت نیز اضافه شود.

جمعه گفت: مقدمات این اتفاق با سفر رئیس‌جمهور ایران به کشورهای عمان و دیدار با پادشاه عمان فراهم شد. در این دیدار به نقش مثبت هر دو کشور مخصوصا  نقش بخش خصوصی تاکید شد و همین مسائل ما را تشویق می‌کند که برای افزایش توسعه و گسترده کردن حجم مبادلات بین دو کشور تلاش کنیم.‌

وی افزود: از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ ما شاهد رشد خوبی در مبادلات تجاری با ایران بوده‌ایم اما بعد از آن به علت کرونا در سال ۲۰۲۰ مبادلات تجاری ما کم شد اما با رفع این مسئله در سال ۲۰۲۱ شاهد رشد تجاری خوبی بین دو کشور ایران و عمان بودیم.

جمعه افزود: در حال حاضر عمان جایگاه ۷۳ اقتصاد جهان را به خود اختصاص داده و در بین کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز جایگاه دوم را دارد. بیشترین مبادلات تجاری ما مبادلات مرزی با کشورهای همجوار بوده است‌.‌

رئیس اتاق مشترک عمان و ایران گفت: کشور عمان خالی از هر نوع فعالیت تروریستی است و جزء اولین کشورهای امن جهان است بنابراین همین موضوع زمینه فعالیت‌های تجاری با این کشور را بیشتر فراهم می‌کند.‌

وی بیان داشت: سرمایه‌گذاری در کشور عمان بدون واسطه امکان‌پذیر است و این امکان برای تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی نیز فراهم است.

وی به مزایای سرمایه گذاری در عمان اشاره کرد و گفت: اولین نکته جایگاه جغرافیایی خاص عمان و مسأله بعدی امنیت و ثبات سیاسی در این کشور است که سرمایه‌‌گذاری در این کشور را امن می کند.‌

جمعه گفت: از نکات دیگر مورد توجه زیربناهای نوین و همچنین مالیات‌های بسیار پایین گمرکی و ثبات اقتصادی و اجتماعی در این کشور است که از فاکتورهای تشویق‌کننده برای سرمایه‌گذاران محسوب می شود.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdccpxqp42bqes8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی