تاریخ انتشار۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۳
کد مطلب : 560614

شورای امنیت سازمان ملل در پی نشستی اضطراری درباره تحولات غزه

در پی دور جدید حملات رژیم صهیونیستی به غزه و پاسخ گروههای مقاومت به تجاوزات این رژیم اشغالگر، شورای امنیت سازمان ملل در پی برگزاری نشست اضطراری غیرعلنی است.
شورای امنیت سازمان ملل در پی نشستی اضطراری درباره تحولات غزه
به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب به نقل از ایرنا، دیپلمات‌ها روز شنبه به وقت محلی اعلام کردند قرار است اعضای شورای امنیت امنیت برای بحث درباره تحولات غزه نشستی اضطراری پشت درهای بسته برگزار کنند.

چین که ریاست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل را برعهده دارد، از جمله کشورهایی است که خواستار برگزار این نشست شده است. امارات به همراه فرانسه، ایرلند، نروژ و چین خواستار برگزاری این نشست هستند.

این کشورها در پی آن هستند تا این نشست اضطراری را روز دوشنبه برگزار کنند.

مناطق مختلف نوار غزه از عصر جمعه 14 مرداد ماه شاهد حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی است که در جریان آن دستکم ۱۵ نفر شهید و ۱۱۴ نفر دیگر مجروح شدند.

درپی این جنایت آفرینی صهیونیست ها، گروهان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز از شب گذشته تا امروز مناطق مختلف فلسطین اشغالی را آماج راکت ها و خمپاره های خود قرار داده است.

گروههای مقاومت فلسطین در ادامه پاسخ به تجاوزهای رژیم صهونیستی، همه شهرک های صهیونیست نشین را زیر آتش موشک های خود قرار داده اند.

با گذشت ۲۴ ساعت از اولین تجاوز ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، دامنه موشکباران مناطق اشغالی بویژه شهرک های اطراف نوار غزه رو به گسترش است.

در این موشکباران که حجم گسترده ای از آن توسط گردان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین و در واکنش به شهادت شماری از فرماندهان و نیروهای این جنبش در حمله روز جمعه رژیم صهیونیستی انجام می شود، شهرک های صهونیست نشین به حالت تعطیل درآمده است.

صهیونیست های ساکن این شهرک ها بیش از ۲۴ ساعت است که در پناهگاه ها به سر می برند و هر لحظه بر حجم آتش مقاومان فلسطینی افزوده می شود.

برهمین اساس در آخرین موشکباران گروه های مقاومت یک کارخانه در شهرک اشکول منهدم شد و دو نظامی صهیونیست زخمی شدند.

یک موشک نیز ساعتی پیش به طور مستقیم به یک منزل مسکونی در شهرک سدیروت اصابت کرد و خسارت های سنگینی برجای گذاشت و یک کارخانه نیز در شهرک "نیرعوز" دچار آتش سوزی شد.

گردان های قدس اعلام کرد که اتاق عملیات دشمن در پایگاهای "ناحل عوز" و "فجة" را با ده ها خمپاره هدف قرار داده است و آنها را به تلی از خاکستر تبدیل کرده است.

صدای آژیرهای خطر از عصر جمعه در سراسر سرزمین های اشغالی به گوش می رسد.

با انتشار اخباری درباره نفوذ دو فلسطینی به منطقه صهونیست نشین "گوش عتصیون" ارتش رژیم صهیونیستی از ساکنان آن خواست در پناهگاه ها یا منازل خود بمانند و درها را قبل کنند.

فرودگاه بن گورین نیز پس از موشکباران گروه های مقاومت تعطیل شده است.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcjvyeixuqemmz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی