تاریخ انتشار۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۷
کد مطلب : 560727
عضو هیئت فتوای اهل سنت جنوب:

امام حسین (ع) نماد شجاعت، فصاحت و دلیری است

عضو هیئت فتوای اهل سنت جنوب با بیان اینکه امام حسین (ع) نماد شجاعت، فصاحت و دلیری است، گفت: روایت است که وصف شجاعت امام حسین (ع) از زبان مخالفان نیز جاری بوده است.
امام حسین (ع) نماد شجاعت، فصاحت و دلیری است
به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، شیخ محمدعلی امینی با بیان اینکه امام حسین (ع) برای احیای سنت جد بزرگوارشان قیام کردند، افزود: در مناسبت‌های مختلف به واقعه کربلا که حادثه‌ای بسیار سنگین و مهم است که در تاریخ اسلام نظیر ندارد، اشاره شده و رفتن امام حسین (ع) به سمت عراق صرفا برای دعوت کسانی بود که از او برای اصلاح امور با هزاران نامه و پیک دعوت کرده بودند.
 
وی ادامه داد: در نزد قوم بنی‌هاشم شجاعت زبانزد است و امام حسین (ع) نماد شجاعت و دلیری است و حتی در برابر صحنه پرپر شدن عزیزان و نزدیکانش شکیبا و متوکل به خداوند عزوجل بوده و دیگران را به صبر دعوت می‌کرده است.
امینی تصریح کرد: هم حاکمان، ملت و رعیت و اغنیا و فقرا، باید به یاد داشته باشیم که بهترین نمونه‌ها و الگوهای رفتاری پس از حضرت رسول (ع)، خانواده بنی‌هاشم هستند که سخاوت و شجاعت و رحم و مروت آن‌ها زبانزد بوده است.
 
مدیر مدرسه علوم دینی بندرلنگه با بیان اینکه امام حسین (ع) در سخاوت و شجاعت بی‌نظیر بود، افزود: در مورد سخاوت‌های امام حسین و امام حسن (علیهما السلام) احادیث تاریخی زیادی وجود دارد و زمانی که سخن از سخاوت بنی‌هاشم به میان می‌آید بقیه مثال‌ها و نمادهای تاریخی سخاوت و بخشش رنگ می‌بازد.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcew78nfjh8pfi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی