کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

عضو هیئت فتوای اهل سنت جنوب:

امام حسین (ع) نماد شجاعت، فصاحت و دلیری است

17 مرداد 1401 ساعت 21:37

عضو هیئت فتوای اهل سنت جنوب با بیان اینکه امام حسین (ع) نماد شجاعت، فصاحت و دلیری است، گفت: روایت است که وصف شجاعت امام حسین (ع) از زبان مخالفان نیز جاری بوده است.


به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، شیخ محمدعلی امینی با بیان اینکه امام حسین (ع) برای احیای سنت جد بزرگوارشان قیام کردند، افزود: در مناسبت‌های مختلف به واقعه کربلا که حادثه‌ای بسیار سنگین و مهم است که در تاریخ اسلام نظیر ندارد، اشاره شده و رفتن امام حسین (ع) به سمت عراق صرفا برای دعوت کسانی بود که از او برای اصلاح امور با هزاران نامه و پیک دعوت کرده بودند.
 
وی ادامه داد: در نزد قوم بنی‌هاشم شجاعت زبانزد است و امام حسین (ع) نماد شجاعت و دلیری است و حتی در برابر صحنه پرپر شدن عزیزان و نزدیکانش شکیبا و متوکل به خداوند عزوجل بوده و دیگران را به صبر دعوت می‌کرده است.
امینی تصریح کرد: هم حاکمان، ملت و رعیت و اغنیا و فقرا، باید به یاد داشته باشیم که بهترین نمونه‌ها و الگوهای رفتاری پس از حضرت رسول (ع)، خانواده بنی‌هاشم هستند که سخاوت و شجاعت و رحم و مروت آن‌ها زبانزد بوده است.
 
مدیر مدرسه علوم دینی بندرلنگه با بیان اینکه امام حسین (ع) در سخاوت و شجاعت بی‌نظیر بود، افزود: در مورد سخاوت‌های امام حسین و امام حسن (علیهما السلام) احادیث تاریخی زیادی وجود دارد و زمانی که سخن از سخاوت بنی‌هاشم به میان می‌آید بقیه مثال‌ها و نمادهای تاریخی سخاوت و بخشش رنگ می‌بازد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 560727

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/560727/امام-حسین-ع-نماد-شجاعت-فصاحت-دلیری

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com