تاریخ انتشار۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۸
کد مطلب : 561027
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان:

اخلاص و تقوا سرلوحه خبرنگاران باشد

مهدی رمضانی با بیان اینکه اخلاص و تقوا سرلوحه خبرنگاران باشد؛ گفت: امروز ما نیازمند اتاق فکر و اندیشه ورزی رسانه ای هستیم؛ لذا تحت تأثیر جو قرار نگرفتن جزء لوازم یک کار خبری و رسانه است تا بتوانیم یک جبهه جدی فرهنگی و رسانه ای علیه استکبار سازماندهی کنیم.
اخلاص و تقوا سرلوحه خبرنگاران باشد
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، مهدی رمضانی شامگاه چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که به همت سازمان بسیج رسانه در سنندج برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری مام محرم الحرام، با اشاره به آیه «يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ» (الصف / 8)  اظهار کرد: لازم است از حضرت امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) یاد بکنیم از بزگترین ابلاغ کننده قیام امام حسین (ع) بودند و پیام کربلا را مدیریت و راهبری کردند، لذا معارف و محتوای انقلاب امام حسین (ع) الهام بخش تمام جنبش های آزادی بخش بشری و اسلامی است.
 
رمضانی تصریح کرد: ما در یک جنگ رسانه‌ای قرار داریم که به قول اصحاب رسانه، جنگ روایت‌هاست‌.
 
وی با بیان اینکه جنگ یک سری الزامات دارد، عنوان کرد: حرکت آفندی نیاز امروز ما برای مقابله با دشمنان در جنگ رسانه‌ای تمام عیار است.
 
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان عنوان کرد: اخلاص در جنگ و جهاد در قاموس و گفتمان جمهوری اسلامی  یکی از مهمترین مؤلفه ها است  و آنچه که مسیر تعالی را باز می کند، تقوا و اخلاص است.
 
وی یادآور شد:  آنچه باعث شده در مقابل دنیای پرقدرت ظاهری و پر هیمنه استکبار با وجود تمام هجمه‌های دشمنان چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب را شاهد باشیم، اخلاص و تقوای رزمندگان بود و ما برای ادامه این مسیر نیاز به این اخلاص و تقوا داریم.
 
وی به روایتی از پیامبر (ص) اشاره کرد و بیان نمود: مجاهدان در رکاب رسول خدا (ص) همواره بصیرت‌شان را بر شمشیرهای خود حمل می کردند، یعنی فلسفه جنگ و شمشیر زدن خود را درک می کردند و قبل از مبارزه رزمی، در مبارزه با نفس خود توفیق پیدا کرده بودند.
 
رمضانی اخلاق مداری و پرهیز از تهمت و افترا را یک اصل قطعی از طرف رهبر انقلاب برای اصحاب رسانه برشمرد و افزود: اصحاب رسانه باید قلمشان بر خیر و صلاح بچرخد که اگر قلم به حقیقت بچرخد، خدای متعال برکت می دهد و اگر غیر از این باشد مبارزه را می بازیم، لذا ضرورت تقوا و اخلاص رسانه ای می طلبد که به آن متمرکز باشیم.
 
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان  تأکید کرد: امروز دشمن سرمایه‌های عجیب و غریب در جنگ رسانه‌ای دارد ما هم برای مقابله با دشمن در این جنگ باید آرایش جنگی به خود بگیریم، همان گونه که رهبر انقلاب در این راستا حکم جهاد تبیین داده اند.
 
وی با بیان اینکه دشمن از فرمول برکت و اخلاص نیروهای انقلابی عاجز است، تصریح کرد: اگر اخلاص و تقوا را سرلوحه امور قرار دهیم با کمترین امکانات به پیروزی بزرگ دست خواهیم یافت.
 
رمضانی در پایان گفت: امروز ما نیازمند اتاق فکر و اندیشه ورزی رسانه ای هستیم؛ لذا تحت تأثیر جو قرار نگرفتن جزء لوازم یک کار خبری و رسانه است تا بتوانیم یک جبهه جدی فرهنگی و رسانه ای علیه استکبار سازماندهی کنیم.
 
۸۰ درصد خبرنگاران استان همراه بسیج رسانه هستند
 
حجت رشیدی مسئول سازمان بسیج رسانه کردستان هم در این مراسم اظهار کرد: سازمان بسیج رسانه در استان کردستان کارنامه موفقی به ثبت رسانده و توانسته اقدامات مهمی در حوزه تعامل رسانه با بسیح ایجاد کند.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد خبرنگاران استان همراه بسیج رسانه هستند عنوان کرد: به واسطه همین همراهی و همدلی کردستان جزو معدود استان‌هایی است که هفت دوره متوالی جشنواره رسانه‌ای ابوذر را برگزار کرده و در بخش‌های مختلف هم رتبه‌های کشوری کسب کرده است.
 
رشیدی بیان کرد: سازمان بسیج رسانه از حضور و عضویت رسانه‌های استان برای مطالبه‌گری و خدمت به مردم استقبال می‌کند.
 
وی از بسیح رسانه به عنوان بازوی رسانه‌ای دولت نام برد و افزود: در عرصه جنگ نرم، رسانه‌ها باید بیش از پیش در راستای دستاوردهای نظام تلاش کنند و با بسیج تعامل داشته باشند.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcirzawyt1aqu2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی