تاریخ انتشار۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۹:۴۳
کد مطلب : 561224

ضارب نویسنده مرتد دستگیر شد

پلیس نیویورک ضارب سلمان رشدی، نویسنده مرتد را دستگیر و هویت وی را اعلام کرد.
ضارب نویسنده مرتد دستگیر شد
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، پلیس نیویورک‌ اعلام کرد فردی که با حمله به «سلمان رشدی»، نویسنده مرتد موهن به ساحت پیامبر گرامی اسلام (ص)، او را زخمی کرد، جوانی ۲۴ ساله به نام «هادی مطر» است که ساکن ایالت نیوجرسی است.
 
گزارش‌ها حاکی از آن است که هادی مطر حامی جمهوری اسلامی ایران است و ظاهرا پس از فتوای امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در سال 1367 درمورد ارتداد سلمان رشدی، صفحه‌ای در فیس‌بوک با عکسی از امام خمینی (ره) ایجاد کرده بود.
 
رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند سلمان رشدی ساعت ۱۱ صبح جمعه (به وقت محلی) در ۱۲ اوت ۲۰۲۲ هنگامی که قصد سخنرانی در مرکز «چوتوکوآ» در غرب نیویورک داشت، مورد حمله واقع شد.
 
سلمان رشدی بعد از انتشار رمان موهن «آیات شیطانی» در سال ۱۳۶۷ هجری شمسی خشم مسلمانان را برانگیخت. او به همین دلیل به یک زندگی مخفی با شرایط سخت امنیتی روی آورده بود. حضرت امام خمینی (ره) بعد از انتشار این کتاب فتوای ارتداد وی را صادر نمودند.
 
گفته می‌شود که در نخستین ماه‌های پس از انتشار آیات شیطانی و بالاگرفتن اعتراضات مسلمان به محتوای ضد دینی آن، سلمان رشدی در طول یک ماه بیش از پانزده بار محل سکونت خود را تغییر داد.
 
دولت انگلستان که زمینه انتشار کتاب آیات شیطانی را فراهم کرده بود با صرف هزینه‌های فراوان مسئولیت حفاظت از جان او را به عهده گرفته بود.
 
سلمان رشدی قبل از این حمله در آمریکا زندگی می‌کرد و از مدت‌ها پیش تحت حفاظت قرار داشت. انگلیس در سال ۲۰۰۷ به سلمان رشدی جایزه داد که این اعتراضات مسلمانان در سراسر جهان را به همراه داشت.
 
روزنامه دیلی‌میل در خبری شامگاه جمعه مدعی شده بود رشدی مورد اصابت ۱۰ یا ۱۵ ضربه چاقو قرار گرفته، در حالی که رسانه انگلیسی‌زبان دیگری نوشته وی مورد اصابت ۱۰ تا ۱۵ ضربه چاقو و مشت قرار گرفته است.
 
پلیس نیویورک در بیانیه بامداد شنبه خود تصریح کرد که سلمان رشدی دست‌کم یک بار از ناحیه گردن و یک بار از ناحیه شکم زیر ضرب چاقو قرار گرفته است.
https://taghribnews.com/vdchiznmk23n-id.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی