کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مسئول امور بین الملل مجمع جهانی بیداری اسلامی در گرگان:

تقریب و مقاومت از دروس مکتب شهید سلیمانی است

23 مرداد 1401 ساعت 19:10

مسئول امور بین الملل مجمع جهانی بیداری اسلامی، گفت: شهید سلیمانی همراه با جبهه مقاومت درس وحدت و تقریب را به مسلمانان آموخت.


به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام «علی اکبر براتی» در همایش «تقریب و مقاومت اسلامی در مکتب شهید سلیمانی» که در حسینیه عاشقان ثارالله سپاه نینوای گرگان برگزار شد، اظهار کرد: آن شهید بزرگوار به امت اسلامی آموخت که در میدان عمل، نگاه تقریبی به همه اقوام و پیروان مذاهب اسلامی و غیر اسلامی داشته باشیم.

به گفته وی؛ رزمندگان مقاومت به دنبال ساختن تمدن نوین اسلامی که سازندگان آن همه اقوام و مذاهب اسلامی باشند می اندیشند.

  مسئول امور بین الملل مجمع جهانی بیداری اسلامی با بیان اینکه روز مقاومت اسلامی به خاطر پیروزی جبهه مقاومت در جنگ 33 روزه در 21 تیر ماه سال 85 در لبنان نامگذاری شده است، تصریح کرد: در این روز با توجه به بدعهدی رژیم صهیونیستی در آزادسازی اسرای مقاومت، 2  تن از نیروهای این رژیم به اسارت گرفته می شوند و آنها نیز برای جبران آن به خاک لبنان حمله ور می شوند.

وی افزود: نیروهای مقاومت پس از نبرد 33 روزه نیروهای اشغالگر را مجبور به عقب نشینی می کنند و صهیونیست ها به هیچ یک از اهدافشان نمی رسند.

به گفته وی؛ در نتیجه مقاومت سرسختانه نیروهای حزب الله، ابهت لشکر تا دندان مسلح متجاوزان درهم شکست.

حجت الاسلام براتی با اذعان بر اینکه امروز جبهه مقاومت به قدرت جهانی تبدیل شده است، ابراز کرد: امروز با تحقق وعده صادق امام انقلاب و در نتیجه ایستادگی و پایداری رزمندگان اسلام، جبهه مقاومت به یکی از تأثیرگذارترین نیروها در معادلات سیاسی جهان تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر فضای کشورهای محور مقاومت و در بسیاری دیگر از ملل آزادیخواه جهان، با برافراشته شدن پرچم های فلسطین، شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر داده می شود.

به گفته وی؛ این موفقیت ها بخشی از تاکتیک های صادرات انقلاب اسلامی به اقصی نقاط جهان است.

مسئول امور بین الملل مجمع جهانی بیداری اسلامی با یادآوری اینکه این تشکل در راستای حمایت از جبهه مقاومت ایجاد شد، گفت: ابتدا تجمع عربی و اسلامی نام داشت؛ ولی با درخواست بسیاری از آزادیخواهان کشورهای غیرمسلمان تبدیل به مجمع جهانی حمایت از جبهه مقاومت شد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 561459

آدرس مطلب :
https://www.taghribnews.com/fa/news/561459/تقریب-مقاومت-دروس-مکتب-شهید-سلیمانی

خبرگزاری تقریب (TNA)
  https://www.taghribnews.com