تاریخ انتشار۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۷
کد مطلب : 561753

اعلام آمادگی استانداری کربلا برای میزبانی زائران اربعین

استاندار کربلا گفت: استان کربلا برای میزبانی هر تعداد زائر آمادگی کامل دارد.
اعلام آمادگی استانداری کربلا برای میزبانی زائران اربعین
به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب به نقل از ایرنا، نصیف جاسم الخطابی با حضور در نشست ستاد مرکزی اربعین در محل وزارت کشور با اعلام آمادگی کامل برای استقبال هر تعداد از زائران ابراز امیدواری کرد زائران به سلامت به زادگاه خود برگردند.

استاندار کربلا افزود: هر سال میلیون‌ها زائر وارد کربلا می‌شوند که عمدتا در عاشورا، نیمه شعبان و عرفه و بزرگترین آن هم راهپیمایی باشکوه اربعین است. هر شب جمعه زیارت میلیونی داریم.

الخطابی بیان کرد: از این به بعد هم هر روز زیارت میلیونی را در کربلا شاهد خواهیم بود.  

وی تأکید کرد: همه دوایر استانداری کربلا و عتبات مقدس حسینی و عباسی، مواکب و نیروهای امنیتی در خدمت زائران هستند.  

استاندار کربلا با بیان اینکه مردم کربلا به عنوان شهروند فقط میزبان نیستند بلکه قلبی این کار را انجام می‌دهند، اظهار داشت: همه استان‌های محل گذر زایران همین وظیفه شهروندان کربلایی را انجام می‌دهند.

الخطابی ادامه داد: کشور عراق و دوایر استان‌های محلی کربلا تجربه و مکانیزم خوبی برای هدایت و برگزاری مراسم زیارت اربعین دارند. این داویر پس از زیارت عاشورا بلافاصله خود را برای زیارت اربعین آماده کردند و دو روز است که برنامه‌های امنیتی آغاز شده است.  مدیریت خدماتی کربلا، عتبه حسینی و عتبه عباسی برنامه خود را از قبل آماده کرده است.

وی با ارائه پیشنهاد آموزش زبان فارسی، اعلام کرد: شهروندان کربلا طول سال پول‌های جمع شده را در مراسم اربعین بذل می‌کنند و می‌خواهیم درباره این حرکت بزرگ حرف بزنیم، هیات‌ها و مواکب حسینی در کربلا و برخی استان‌ها تا ۲۰ صفر برنامه زمان‌بندی دارند.  

استاندار کربلا افزود: تعداد زائرانی که از جمهوری اسلامی ایران وارد عراق می‌شوند بیش از دیگر کشورهاست لذا زمانبندی مواکب باید طوری باشد تا با برنامه زمانبندی هماهنگی داشته باشد.

الخطابی با بیان اینکه در راستای حمل و نقل با وزارت دفاع، تجارت و کشور صحبت و خود را برای انتقال زائر آماده کردیم، گفت: زائران نور چشم ما هستند و ما از دل این کار را انجام می‌دهیم اگر ماندن زائران کمتر باشد بهتر و بیشتر می‌توانیم خدمت ارائه کنیم.

وی با تأکید بروجود هماهنگی‌ها میان سفیر، سرکنسول و کمیته اربعین در کربلا تصریح کرد: اگر زائران برایشان جا در زمین نباشد ما آنها را روی دوش مان می‌گذاریم و از آنان میزبانی می‌کنیم چون آنها میهمان اباعبدالله هستند.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcenz8nxjh8pfi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما