تاریخ انتشار۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۲
کد مطلب : 561761

اربعین موضوعی فراتر از مذاهب و ادیان

استاندار کردستان گفت: موکب‌های اعزامی به مراسم اربعین حسینی، پرچم و نماد ارادت کردستانی‌ها به ساحت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است که باید زیرساخت و ملزومات لازم آنها فراهم شود.
اربعین موضوعی فراتر از مذاهب و ادیان
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، اسماعیل زارعی ‌کوشا در دومین جلسه ستاد اربعین استان، درک اهمیت اربعین را نیازمند بصیرت دینی و سیاسی دانست و اظهار داشت: این مراسم همه ساله با استقبال بی‌نظیر پیروان مذاهب مختلف مواجه است که این خود بر رسالت انسانی و جهانی نهضت امام حسین(ع) دلالت دارد.

وی به جریان سازی مکتب و شخصیت امام حسین (ع) در دنیا اشاره کرد و افزود: این مکتب مهمترین عامل تقویت جبهه حق علیه باطل است و به همین دلیل دشمنان تمام توان خود را برای مقابله با آن بکار بسته‌اند.

استاندار کردستان از خدمت به زوار اربعین به عنوان کاری برگرفته از اعتقاد اسلامی نام برد و گفت: جمهوری اسلامی ایران پرچمدار جبهه حق است و لذا باید مسئولان همه همت خود را صرف برگزاری هرچه بهتر این مراسم کنند.

زارعی کوشا اضافه کرد: کردستان به عنوان استان معین مرز خسروی کرمانشاه از مبادی اصلی حرکت زائران اربعین است که در همین راستا دستگاه‌های اجرایی وظیفه خود را انجام داده و بخشی از نذورات مردمی برای اربعین حسینی نیز به این استان گسیل شده است.

استاندار کردستان از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خواست، ظرفیت‌های لازم را در اختیار موکب‌ها قرار دهد و گفت: بیشترین تمرکز بر روی موکب‌های خارج از کشور (داخل خاک عراق) باشد تا زوار از خدمات موکب در آنسوی مرز برخوردار شوند.

پیش بینی می شود امسال ۱۵ هزار کردستانی در مراسم پیاده روی اربعین شرکت کنند.

کردستان امسال ۲۱ موکب را درداخل و خارج کشور برپا می‌کند.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcd9f0kfyt0956.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما