تاریخ انتشار۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۹:۴۹
کد مطلب : 561808

دومین سالگرد رحلت "آیت‌الله تسخیری؛ طلایه دار تقریب" برگزار می شود

مراسم یادبود دومین سالگرد آیت‌الله محمدعلی تسخیری، دبیرکل اسبق مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از منادیان وحدت به همت خانواده ایشان در قم برگزار می‌شود.
دومین سالگرد رحلت "آیت‌الله تسخیری؛ طلایه دار تقریب" برگزار می شود
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب، این مراسم با حضور علما و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت فردا پنج‌شنبه، ۲۷ مرداد برابر با ۲۰ محرم از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ در مسجد «امیرالمؤمنین(ع)» خیابان «دورشهر»(انتهای خیابان شهید فاطمی) قم برگزار خواهد شد.

آیت‌الله محمدعلی تسخیری عمر خود را در راه خدمت به اسلام و مکتب اهل بیت(ع) سپری کرد و پس از سال‌ها تلاش و ثبات قدم در راه تقویت وحدت و یکپارچگی مسلمانان در اقصی نقاط جهان اسلام در ۲۸ مرداد سال ۱۳۹۹ در بیمارستان «خاتم الانبیاء» تهران دیده از جهان فروبست.

آیت‌الله تسخیری پس از مرحوم آیت‌الله واعظ زاده خراسانی، سال‌ها دبیرکلی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را بر عهده داشت و با توجه به توانایی علمی و آشنایی با زبان‌های عربی و انگلیسی، اقدامات مؤثری در زمینه وحدت جهان اسلام انجام داد.

ریاست شورای عالی مجمع تقریب مذاهب اسلامی، عضویت در مجلس خبرگان رهبری و فعالیت به عنوان مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام از دیگر مسئولیت‌های ایشان بود.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcfxydtcw6dvca.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما