تاریخ انتشار۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۵:۳۲
کد مطلب : 561942

هراس صهیونیست‌ها از احتمال شکل‌گیری توافق هسته‌ای ایران

همزمان با انتشار برخی اخبار در روزهای اخیر مبنی بر احتمال به نتیجه رسیدن توافق هسته ای ایران، یک مقام رژیم صهیونیستی گفت اسرائیل هرگونه توافق هسته ای طرف های غربی با ایران را توافقی بد می‌داند و به شرکای خود درخصوص خطر امضای چنین توافقی تاکید می‌کند.
هراس صهیونیست‌ها از احتمال شکل‌گیری توافق هسته‌ای ایران
به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب، ایرنا به نقل از صفحه توئیتری خبرنگار رسانه اسرائیلی والا نیوز نوشت: یک مقام ارشد اسرائیلی که نام وی ذکر نشده، در نشستی خبری مدعی شد: اسرائیل از رویکرد ایران به توافق هسته ای جدید با آمریکا و دیگر قدرت ها و تلاش ایران برای آمادگی افکار عمومی در این کشور برای چنین اقدامی مطلع است.

وی بدون اشاره به جزئیات، مدعی شده است که درصورت امضای این توافق، اسرائیل هم آماده اتخاذ اقدامات متناسب با آن است.

این مقام عالی رتبه ادعا کرد: این روند با وجود اینکه به معنای نزدیک شدن واقعی مواضع ایران و آمریکا نیست و همچنان شکاف های قابل توجهی وجود دارد، در حال انجام است. شکاف قابل توجهی که همچنان وجود دارد مربوط به تقاضای ایران برای بستن پرونده باز تحقیقات آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد بقایای اورانیوم یافت شده در سایت های  مشکوک در ایران است.

این مقام ارشد اسرائیلی گفت: ما معتقدیم که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قصدی برای «بستن سیاسی» این پرونده‌های باز داشته ندارد.

موضوع دیگری که همچنان محل مناقشه است، ضمانت هایی است که ایرانی ها در صورت خروج مجدد آمریکا از توافق در آینده می خواهند.

وی گفت: با توجه به اختلافات قابل توجه موجود، ارزیابی ما این است که طرفین برای دستیابی به توافق باید از این دو موضوع صرف نظر کنند. علیرغم اختلافات و شکاف های باقی مانده، حرکت و گفتمان مثبت تری برای توافق ایجاد شده است.

این مقام اسرائیلی ادعا کرد: اسرائیل توافق فعلی را توافقی بد می‌داند و به شرکای خود بر خطر امضای چنین توافقی تاکید می‌کند و ایرانی‌ها با یک تاکتیک معروف به هم زدن و به بن بست زدن عمل می‌کنند تا امتیازات بیشتری به دست آورند.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdceez8nwjh8poi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما