تاریخ انتشار۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰:۲۰
کد مطلب : 562036

ضارب سلمان رشدی ارتباط با ایران را تکذیب کرد

ضارب سلمان رشدی، نویسنده مرتد کتاب آیات شیطانی در مصاحبه‌ای ارتباط با ایران را تکذیب کرد.
ضارب سلمان رشدی ارتباط با ایران را تکذیب کرد
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، «هادی مطر»، ضارب «سلمان رشدی»، نویسنده مرتد موهن به ساحت گرامی پیامبر اسلام (ص) ارتباط با ایران برای انجام این حمله را تکذیب کرد.

هادی مطر که ساکن شهر «فیرویو» در ایالت «نیوجرسی» است هفته گذشته در غرب نیویورک با چاقو سلمان رشدی را زخمی کرد. برخی گزارش‌ها حاکی است او بین ۱۰ تا ۱۵ ضربه به این نویسنده مرتد وارد کرد.

مطر در این مصاحبه که از زندان منطقه «شوتاکوا» انجام شد در واکنش به گزارش‌های اثبات‌نشده‌ای که ادعا می‌کنند سلمان رشدی زنده است گفت: «وقتی شنیدم او زنده است متعجب شدم.»

سلمان رشدی ساعت ۱۱ صبح جمعه گذشته (به وقت محلی) در ۱۲ اوت ۲۰۲۲ هنگامی که قصد سخنرانی در مرکز «شوتاکوآ» در غرب نیویورک داشت مورد حمله واقع شد.

سلمان رشدی بعد از انتشار رمان موهن «آیات شیطانی» در سال ۱۳۶۷ هجری شمسی خشم مسلمانان را برانگیخته بود. او به همین دلیل به یک زندگی مخفی با شرایط سخت امنیتی روی آورده بود. حضرت امام خمینی (ره) بعد از انتشار این کتاب فتوای ارتداد وی را صادر نمودند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا حمله به سلمان رشدی را بر مبنای فتوای امام خمینی انجام داده است یا خیر گفت: «من برای آیت‌الله [خمینی] احترام قائل هستم. فکر می‌کنیم ایشان فرد بزرگی است. همینقدر می‌توانم در این باره بگویم.»

روزنامه «نیویورک‌پست» نوشته هادی مطر ارتباطش با ایران را تکذیب کرد و به تلویح گفت که کاملاً به صورت تنها این حمله را انجام داده است.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه تصریح کرد بعد از آنکه در فصل زمستان توییتی را دیده که در آن سخنرانی سلمان رشدی در شاتاکوآ اعلام شده بود تصمیم گرفته به آنجا برود و به او حمله کند.

هادی مطر گفت: «من از این آدم خوشم نمی‌آید. فکر می‌کنم آدم خوبی نیست. از او خوشم نمی‌آید. خیلی از او خوشم نمی‌آید. او کسی است که به اسلام و به عقاید [مسلمانان] و نظام اعتقادی آنها حمله کرده است.»

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcjt8eimuqemyz.fsfu.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما