تاریخ انتشار۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷
کد مطلب : 562071
امام جمعه ارومیه:

باید برای آبادانی مساجد تلاش کرد/ راهکارهای امام جمعه ارومیه برای رونق مساجد

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: بی تردید مساجد انحصاری نیستند و به فرد یا تفکر خاصی تعلق ندارد بلکه برای همگان بوده و باید برای آبادانی مساجد تلاش کرد.
باید برای آبادانی مساجد تلاش کرد/ راهکارهای امام جمعه ارومیه برای رونق مساجد
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ارومیه با تأکید بر دوری از هرگونه حسدورزی در جامعه اظهار داشت: متاسفانه حتی در وقت انتخابات، فرد حاضر است آخرت خود را از دست دهد اما حاضر نیست رقیبش پیروز شود.

وی با تأکید بر اینکه حسد سبب ضایع شدن دین شده و انسان را اهل جهنم می‌کند تصریح کرد: پس خداوند متعال به همین سبب در قرآن کریم فرمود که از شر حسد به خدا پناه ببرید.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در ادامه با اشاره به روز جهانی مسجد گفت: پس از اینکه رژیم صهیونیستی اقدام به آتش زدن مسجدالاقصی کرد، مسلمانان برای اینکه اهمیت مساجد از بین نرود، این روز را به نام روز جهانی مساجد نامگذاری کردند.

وی با اشاره به اینکه مسجد کارگاه توحید و وحدت است بیان کرد: اولین کاری که پیامبر(ص) پس از هجرت به مدینه انجام داد، ساخت مسجد بود و مساجد به اندازه‌ای ارزشمند و به قدری مقدس هستند که هر کسی نمی‌تواند واردش شود و باید پاک و مطهر وارد آنجا شد.

حجت‌الاسلام قریشی افزود: پیامبر(ص) فرمود، خدا فرموده که خانه من بر روی زمین مسجدها هستند که برای اهل آسمان نور می‌دهند و همچنین رسول خدا(ص) فرمود خوش به حال کسی که مسجد، خانه او بوده و رفت و آمد زیادی به آن داشته باشد و در خانه وضو ساخته و در خانه خدا مرا زیارت کند و هر کس این کار را بکند برای من واجب است که وی را محترم شمارم.

وی اظهار داشت: بر این اساس، ارتباط با مساجد و نماز و عبادت موضوعیت دارد و ثواب خواندن نماز در مساجد به ویژه در مسجد الحرام بیشتر است پس باید تلاش کنیم با مساجد آشتی کرده که پاداش فراوانی دارد و باید مساجد را آباد کرد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در ادامه نیز با اشاره به راهکارهایی برای رونق گرفتن مساجد تصریح کرد: باید همه در اداره مسجد مشارکت کرده و هزینه بدهند و از سوی دیگر نظافت مساجد و باز بودن آن نیز مهم است و علاوه بر آن، در وقت نماز باید درب مساجد به روی مردم باز باشد.

وی گفت: همچنین امام جمعه باید خوش فکر و مردمدار بود و مردم نیز باید به آنان احترام گذارند و هیات امنا نیز فعال بوده و حضور دائمی در مسجد داشته باشند.

حجت الاسلام قریشی تأکید کرد: بی تردید مساجد انحصاری نیستند و به فرد یا تفکر خاصی تعلق ندارد بلکه برای همگان است و باید برای آبادانی مساجد تلاش کرد.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdciyrawzt1aqu2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما