تاریخ انتشار۱۰ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴
کد مطلب : 563840
وحیدی:

قدرت و توان نظامی نیروهای مسلح ایران در جهان طنین افکن شده است

وزیر کشور با بیان اینکه ایران اسلامی با بهره مندی از جدیدترین فناوری و تجهیزات در پدافند هوایی مستقل و خودکفا است، گفت: موشک پدافند هوایی(برد بلند، کوتاه، متوسط) و دوش پرتاب به همت فرزندان این کشور تولید می‌شود به نحوی که نیروهای مسلح در صنعت دفاعی و تولیدات نظامی ظرفیت بسیار بالایی دارند.
قدرت و توان نظامی نیروهای مسلح ایران در جهان طنین افکن شده است
به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، احمد وحیدی روز پنج‌شنبه در آیین بزرگداشت روز پدافند هوایی که در پایگاه شکاری شهید نوژه همدان برگزار شد، افزود: توانمندی، اقتدار و خودکفایی ما در عرصه تجهیزات دفاعی و نظامی به گونه ای است که مجموعه پدافند هوایی پیچیده ترین تجهیزات نظامی و راداری را در اختیار دارد.

وی افزود: برای رهگیری پهپادها نیازمند تجهیزاتی مدرن و به روز هستیم که در این زمینه رادارهای ساخت ایران از بهترین تجهیزات موجود در جهان هستند که تجهیزات دور برد با این رادارها کار می کنند به نحوی که که می توانند پرنده های دشمن را به راحتی شناسایی و رهگیری کنند.

وحیدی تاکید کرد: بیشترین میزان تجهیزات راداری در حوزه پدافند هوایی ایران، داخلی و بومی است و این تجهیزات نظامی شناسایی، کشف و رهگیری لحظه ای دشمن را به خوبی انجام می دهند.

وزیر کشور گفت: پدافند هوایی ایران اسلامی به واقع «زمین، دریا و هوا» پایه است و  با توجه به جغرافیای گسترده کشور و اتفاقات پیرامونی منطقه، وجود این پدافند هوایی موجب شده تا دشمن تحت هیچ شرایطی نتواند به فضای ایران نفوذ کند.

وحیدی تصریح کرد: برخی از دشمنان ملت سعی در نفود به آسمان ایران را داشتند اما به واسطه هوشیاری نیروهای مسلح به خصوص پدافند هوایی، مجبور به فرار ، یا منهدم و یا به زمین نشانده شده اند. 

وزیر کشور اظهار داشت: قدرت و توان نظامی نیروهای مسلح ایران در جهان طنین افکن شده، چراکه پیچیده ترین سلاح ها مربوط به پدافند هوایی ایران اسلامی است.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز ما عهد بزرگی در غیبت شهدا بر عهده داریم، گفت: باید برای حفظ ایران اسلامی که به گفته سردار سلیمانی، حرم است به صورت ویژه تلاش کنیم و برای برپا داشتن پرچم بلند این حرم در سرزمین، باید تلاش کرد که بخش بزرگی از این ماموریت بر عهده نیروهای مسلح به ویژه پدافند هوایی ارتش است.

وزیر کشور افزود: پدافند هوایی چشمی بینا برای کشف توطئه است و باید در برابر این توطئه ها واکنشی سریع داشته باشد تا دشمن جرات نکند حتی تصور تعرض و تجاوز و تهدید نسبت به ایران را داشته باشد.

وحیدی تاکید کرد: در حالیکه کشورها در جنگ و  ناامنی می سوزند و پیکر کشورهای اسلامی از تعدی و تجاوز نظام استکباری و صهیونیست خونین است، دشمنان ایران هیچگاه نمی توانند ذهنیت تعدی و تجاوز را در سر بپرورانند و این به خاطر  حضور دلاورمردان نیروهای مسلح از جمله نیروهای مقتدر پدافند هوایی است.


انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcdos0kzyt09j6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی