تاریخ انتشار۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴
کد مطلب : 566751
یادداشت||

شهدای دفاع مقدس نمونه بارز شجاعت و مردانگی هستند

شهدای دفاع مقدس شجاعت را معنا می کنند و در پی آن با کار دلیرانه ای که کردند به دیگران درس آزادگی می دهند.
شهدای دفاع مقدس نمونه بارز شجاعت و مردانگی هستند
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب،مهدی رضا،کارشناس فرهنگی بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در یادداشتی به مناسبت هفته دفاع مقدس نوشت:


این خاک که بوی استقامت دارد
برخیز به قامتش که حرمت دارد
تردید نکن که این زمین پاکیزه است
این تکه ی خاک هم قداست دارد
کربلای جبهه ها یادش بخیر

در اندیشه خیالم  بار می‌بندم  و به گذشته سفر می کنم. همان زمان ها که شجاع مردان و دلیر زنانی بودند که برای کشور جان دادند اما نگذاشتند که دشمن حریمشان را بشکند. دلم می خواهد به آن موقع سفر کنم و ببینم که آزادگی، شجاعت و شهامت آنها چه قدر بود که حاضر به انجام این کار شدند، دلم می خواهد به آن زمان بروم و ببینم که چه عشقی درونشان بود که باعث شد آنها از مهمترین دارایی شان یعنی زندگی بگذرند تا ارزش هایشان حفظ گردد.

در وجودم عشقی نسبت به شهدای دفاع مقدس لبریز است که نمی دانم آن را چگونه ابراز کنم. گاهی به خود می گویم فریاد بزنم، فریاد بزنم تا بتوانم این عشق را بروز دهم اما بعد که به خوبی با خود می اندیشم می بینم این جبرانی برای کارهای آنها نیست. آنها از خود گذشتند تا کشور حفظ شود، تا ارزش های کشور خدشه دار نشود حال اگر من بخواهم عشقم را به آنها بروز دهم، من هم باید به پای ارزش های کشورم بمانم و برای آنها اهمیت قائل شوم. حس میکنم این بزرگترین کاری است که می توانم در حق شهدای دفاع مقدس انجام دهم. آری هفته دفاع مقدس هفته دفاع از ارزش ها است و شهدا شمع پر فروغ این کهکشان نورانی اند .

شهدای دفاع مقدس نمونه بارز شجاعت و مردانگی هستند. آنها شجاعت را معنا می کنند و در پی آن با کار دلیرانه ای که کردند به دیگران درس آزادگی می دهند. گاهی قلبم به من می گوید اگر آن زمان بود، اگر تو در آن زمان بودی آیا حاضر میشدی شجاعتی مانند آنها به خرج دهی؟ آیا حاضر میشدی جانت را در راه میهنت بدهی؟ آیا درونت آنقدر عشق بود که این عشق فراتر از جانت شود و به پای آن برای کشورت بجنگی و جان دهی؟


انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdchm-nmz23n-qd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی