تاریخ انتشار۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳
کد مطلب : 566815
مدیر عامل سازمان آتش نشانی گرگان:

رعایت مقررات ایمنی در ساختمان ها ضروری است

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان، گفت: رعایت مقررات ایمنی ساختمان ها از سوی مالکان و ساکنان آن ضروری است.
رعایت مقررات ایمنی در ساختمان ها ضروری است
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، «موسی الرضا صفری» در نشست با اصحاب رسانه گلستان که به مناسبت 7 مهر ماه روز آتش نشانی و ایمنی برگزار شد، اظهار کرد: برابر مقررات تمامی الزامات قانونی برای ایمنی ساختمان ها باید رعایت شود و شهروندان باید در این زمینه مطالبه گر باشند.

به گفته وی؛ ساکنان ساختمان ها به ویژه ساختمان های پنج طبقه و بالاتر با اخذ تائیدیه ایمنی ساختمان و همچنین با رفع نواقص و به روزرسانی تأسیسات ساختمانی در ایمن سازی ساختمان خود اقدام کنند؛ ولی این موضوع که بسیار حیاتی است کمتر از سوی آنها پیگیری می شود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان از ناایمن بودن 35 مجتمع در سطح شهر گرگان خبر داد و گفت: طی بازدیدی که به صورت مستمر از مجتمع های سطح شهر انجام می شود 35 مورد ساختمان ناایمن تشخیص داده شد.

وی، افزود: این امر به مالکان و ساکنان این مجتمع ها ابلاغ شد و حتی دادگستری هم بر این امر صحه گذاشت؛ ولی به علت هزینه بر بودن بروزرسانی ساختمان ها مالکان تمایلی به انجام این کار ندارند.

به گفته وی؛ برخی از ساختمان های اداری سطح شهر گرگان نیز از ایمنی کامل برخوردار نیستند و این امر به رئیس آن ادارات و نهادهای اجرایی گزارش شده است.

صفری با بیان اینکه امسال 7 هزار و 896 شهروند از سوی این سازمان آموزش های ایمنی را گذراندند، تصریح کرد: در راستای ارتقاء فرهنگ عمومی و ایمنی طرح «شهر ایمن» از سال گذشته راه اندازی شد و در این زمینه بسیار موثر واقع شده است.

وی، ادامه داد: در این راستا برای یک هزار و 10 نفر از ساکنان مجتمع های بلند مرتبه، 499 نفر آتش نشان داوطلب، 2 هزار و 238 نفر از کارمندان ادارات، 239 نفر از کارمندان بانک ها، 438 نفر از پرسنل بیمارستان ها، یک هزار و 307 نفر برای نمازگزاران مساجد و 774 نفر در خانه های فرهنگ آموزش های ایمنی ارائه شد.

به گفته وی؛ سال گذشته 25 نفر و امسال نیز 13 نفر در طرح «تاکسی آتش نشان» مباحث ایمنی را آموزش دیدند که گسترش این طرح و مجهز شدن خودروها به ایمنی نسبی کمک فراوانی به ایمنی بخش حمل و نقل شهر می کند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان با اعلام اینکه این سازمان 122 نفر نیرو دارد، گفت: با این حال 50 نفر کمبود نیرو داریم که امسال با جذب 20 نفر تا مقداری از این کمبود رفع می شود.

وی افزود: ایجاد هشتمین ایستگاه آتش نشانی در خیابان چناران گرگان در زمینی به مساحت 600 متر مربع در مرحله برآورد اولیه و سیر مرحله عقد قرارداد قرار دارد.

به گفته وی؛ حفظ جان و مال مردم در برابر حوادث از مهمترین وظایف سازمان آتش نشانی است.
 
انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcizqawwt1aqv2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما