تاریخ انتشار۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹
کد مطلب : 566994
در 6 سال گذشته؛

۸۲ درصد از معابر شهری قم به نام شهدا نامگذاری شده است

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با اشاره به اقدامات مجموعه مدیریت شهری قم در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: 82 درصد معابر و میادین شهری در 6 سال گذشته به نام شهدا نام‌گذاری شده است.
۸۲ درصد از معابر شهری قم به نام شهدا نامگذاری شده است
به گزارش حوزه استانهای خبرگزاری تقریب،مهدی کلانترزاده در گفت‌وگویی خبری، اظهار کرد: در همین راستا مساعدت مالی باهدف پیشبرد اهداف کنگره ملی شهدای استان قم، ارائه تخفیف عوارض شهرداری به خانواده شهدا و حمایت از طرح‌ها، ایده‌های شهروندی و رساله‌ها و پایان‌نامه‌ها تحصیلات عالیه نیز در دستور کار شهرداری قرارگرفته است.

وی با اشاره به پشتیبانی از برنامه‌های ستادی و استانی در حوزه ایثار و شهادت، گفت: یادواره‌های استانی، نمایشگاه‌های هفته دفاع مقدس و هفته بسیج، میهمانی لاله‌ها و دیگر مراسم فرهنگی با موضوع ایثار و شهادت بخشی از این اقدامات بوده است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم گفت: در جهت تولیدات فرهنگی و هنری فاخر با موضوع ایثار و شهادت و برگزاری جشنواره‌ها، سوگواره‌ها، کنگره‌ها از مراکز جهادی، فرهنگی، پایگاه‌ها و مؤسسات نیز حمایت‌هایی توسط شهرداری انجام‌گرفته است.

کلانترزاده تصریح کرد: در قالب کمیته حمایت از برنامه‌های فرهنگی در شهرداری قم حمایت‌هایی از یادواره‌های شهدا در سطوح ملی، استانی، شهری و محله‌ها انجام و از ۷۲۲ نفر از اعضای خانواده بزرگ شهدا و ایثارگری شهرداری قم تجلیل به‌عمل‌آمده است.

وی از تشکیل ستاد سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دانشمند شهید محسن فخری‌زاده با عنوان “فرزند قم ” در شهرداری، از ابتکارات مهم مجموعه مدیریت شهری یادکرد و افزود: فضاسازی فرهنگی در شهر در کنار اجرای میدانی سرود و نمایش‌های خیابانی در موضوعات دومین کنگره ملی شهدا نیز در حال انجام است.

مدیرکل ارتباطات و بین‌الملل شهرداری قم در پایان از دیدار مدیران شهری با خانواده معظم شهدا و ایثارگران، تشکیل کمیته نام‌گذاری در شهرداری، پشتیبانی از ملزومات حوزه بسیج شهدای شهرداری و پایگاه‌های تابعه در مناطق و سازمان‌ها و مساعدت مالی باهدف پیشبرد اهداف کنگره ملی شهدای استان قم را نیز از اقدامات شهرداری قم در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت و دومین کنگره ملی شهدای استان یادکرد.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcgy39ntak93y4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی