تاریخ انتشار۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۰
کد مطلب : 567075

درخواست رئیس پارلمان عراق از گروه های سیاسی برای برگزاری گفتگوی ملی

رئیس پارلمان عراق از گروه های سیاسی این کشور خواست برای یافتن راه حلی جهت برون رفت از بحران سیاسی کنونی در عراق بر سر یک میز بنشینند.
درخواست رئیس پارلمان عراق از گروه های سیاسی برای برگزاری گفتگوی ملی
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق از گروه های سیاسی این کشور خواست برای یافتن راه حلی جهت برون رفت از بحران سیاسی کنونی در عراق بر سر یک میز بنشینند.

بر همین اساس دفتر اطلاع رسانی ریاست پارلمان عراق در بیانیه ای اعلام کرد که الحلبوسی در جریان جلسه امروز پارلمان بر ضرورت ایجاد راه حل برای بحران فعلی عراق و تلاش نمایندگان در این زمینه تاکید کرده و از گروه های سیاسی خواسته است که بر سر یک بنشینند.

بر اساس این بیانیه، الحلبوسی بر ضرورت دستیابی به راه حل همه جانبه و مسئولیت پذیری همه طرف ها تاکید کرد و گفت: موضوع جلسات ما ملت عراق است و به همین علت باید نماینده همه ملت باشیم.

الحلبوسی همچنین از کمیسیون های پارلمان عراق خواستار از سرگیری فعالیت هایشان و میزبانی از وزرای دولت پیشبرد امور شد.

گفتنی است، پارلمان عراق امروز چهارشنبه جلسه ای به ریاست شاخوان عبدالله معاون دوم رئیس پارلمان عراق داشت، در این جلسه اکثریت نمایندگان پارلمان عراق با استعفای محمد الحلبوسی مخالفت کردند. جلسه امروز پارلمان عراق پس از حدود دو ماه برگزار شد و به رای گیری برای استعفای محمد الحلبوسی و تعیین نائب رئیس اول پارلمان اختصاص داشت.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdchqqnmm23n-vd.tft2.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی