تاریخ انتشار۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۱
کد مطلب : 567139
نماینده ولی فقیه در گلستان:

مسلمان باید قادر به اثبات دین خود با دلیل و برهان باشد

نماینده ولی فقیه در استان گلستان، گفت: همگی وظیفه داریم دین و مذهب خود را با دلیل و برهان به اثبات برسانیم.
مسلمان باید قادر به اثبات دین خود با دلیل و برهان باشد
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، آیت الله «سید کاظم نورمفیدی» در مراسم فارغ التحصیلی 11 نفر از طلاب حوزه علمیه جامعه اعظمیه بندر ترکمن ، اظهار کرد: مسلمانان از هر قوم و مذهبی وظیفه دارند اصول و فروع دینشان را به خوبی بشناسند و با دلیل و برهان آنرا به اثبات برسانند.

به گفته وی؛ کسب علم، دانش و آگاهی از دین و مسائل مربوط به آن وظیفه هر فرد مسلمانی است.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه دین شناسی و عالم شدن وظیفه تک تک مسلمانان است، تصریح کرد: رسول گرامی اسلام (ص) فرموده اند: «اگر به دنبال فراگیری علم و آگاهی از دین الهی باشید خداوند سبحان نیز راه رسیدن به بهشت موعود را برای انسان آسان می کند».

وی، افزود: قرآن کریم، معارف دینی، احادیث، ائمه و بزرگان دین مبین اسلام همه بر کسب علوم و معارف اصیل اسلامی تشویق و ترغیب کرده اند.

به گفته وی؛ در قرون ابتدایی اسلام، اقشار مختلف جامعه از کشاورز گرفته تا کارگر و صنعتگر همزمان با انجام کسب و کار به تحصیل علوم دینی و مذهبی می پرداختند و آگاه به امور دینی و شرعی شغل و پیشه خود بودند.

آیت الله نورمفیدی در پایان با بیان اینکه خطیبان و ائمه جمعه در خطبه نخست نمازهای جمعه مسائل دینی را به آگاهی مردم برسانند، ابراز کرد: دنیا تغییر کرده و عصر جدیدی رقم خورده است، از این رو در این شرایط علما و روحانیونی لازم داریم که به روز باشند و با مجهز شدن به علوم و فنون نوین، پاسخگوی نیازها، سوالات و شبهات باشند.

انتهای پیام/
 
https://www.taghribnews.com/vdcipyaw3t1aqz2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما