تاریخ انتشار۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۹
کد مطلب : 567154
ماموستا ملاقادر قادری:

روحانیون اهل سنت و شیعه در جبهه های جنگ تحمیلی پیشتاز بودند

امام جمعه شهرستان پاوه گفت: روحانیون و علمای اهل سنت و تشیع در 8 سال جنگ تحمیلی ضمن دعوت مردم برای مقابله با دشمنان، خود نیز پیشتاز در خط مقدم جبهه‌های حق علیه باطل بوده اند.
روحانیون اهل سنت و شیعه در جبهه های جنگ تحمیلی پیشتاز بودند
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، ماموستا ملاقادر قادری امروز در نشستی که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: همواره دشمنان ما به دنبال این هستند که میانه شیعه و سنی اختلاف‌افکنی کنند هدف اصلی آنها اسلام‌زدایی است اما جنگ تحمیلی عراق علیه ایران موجب شد تا تمام ملت با یکدیگر به وحدت و همدلی برسند.
 
امام جمعه شهرستان پاوه افزود: ما در دوران عمر خود جنگی را شاهد بودیم که ۲۹۰۰ روز طول کشید و مملکت و دیار و شهر و منطقه ما 2 هزار و 900 روز درگیر جنگ بود، یعنی از ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ تا ۲۷ تیر ۱۳۶۸مدت ۸ سال و به ‌عبارت‌دیگر ۲۹۰۰ روز، واقعاً سخت و طولانی بود و جمع زیادی از برادران و پدران و دوستان و همسایگان ما شهید و خانه‌ها ویران شدند، باغ‌ها خشکیدند و زمین‌ها مین‌گذاری شدند.
 
این عالم اهل سنت با بیان اینکه در ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ تازه 3 ماه بود امام‌ جمعه پاوه شده بودم، جنگ شروع شد، عنوان کرد: یک روز صدام در وزارت دفاع خود حضور یافت، وزیر دفاع خائن صدام  گفت: سیدالقائد؛ امروز ۱۹۲ هواپیما از تبریز تا امیدیه را بمباران کرده‌اند و با ۱۲ لشکر، ۱۵ تیپ مستقل، ۵۴۰۰ تانک و ۳۶۶ هواپیما با آمادگی کامل حمله همه‌ جانبه‌ای را علیه ایران شروع کرده‌ایم.
 
امام جمعه شهرستان پاوه گفت: اگر امروز مقام معظم رهبری در مقابل دشمنان اسلام به ‌ویژه آمریکا و اسرائیل ایستاده‌اند و آنها را تهدید می ‌کنند، ثمره وحدت موجود در جامعه اسلامی بوده و این نظام اسلامی است که حرف اول و آخر را در جهان می‌زند همان‌گونه که در زمان پیامبر اکرم (ص) نیز اینگونه بود.
 
ماموستا قادری یادآور شد: صدام دیوانه و همفکران صدام، انقلاب اسلامی را خطر تلقی می‌کردند و درصدد بودند این انقلاب را نابود کنند و در حد توان خود دریغ هم نکردند تا در تاریخ ۲۷ تیرماه سال۱۳۶۸ قطعنامه ۵۹۸ صادر شد و جنگ پایان یافت و ما بیش از ۲۱۰ هزار شهید را تقدیم کردیم و درنهایت هم صدام و هم حزب بعث نابود شدند.
 
امام جمعه شهرستان پاوه خاطرنشان کرد: روحانیون و علمای اهل سنت و تشیع در 8 سال جنگ تحمیلی ضمن دعوت مردم برای مقابله با دشمنان، خود نیز پیشتاز در خط مقدم جبهه‌های حق علیه باطل بوده اند.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcftedtjw6dvya.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی