تاریخ انتشار۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶
کد مطلب : 567447
سرلشکر سلامی:

دفاع مقدس نقطه آغاز یک نبرد مستمر جهانی بود

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه فریب جوانان آخرین ترفند دشمن است، خطاب به دشمنان گفت: حتی عده قلیلی از جوانان که این روزها فریب اغواگری‌های شما را خوردند، به طور حتم از این مسیر باز می گردند و در صف مقدم مقابله با شما قرار خواهند گرفت؛ ما مردم‌ و جوانان خود را می‌شناسیم.
دفاع مقدس نقطه آغاز یک نبرد مستمر جهانی بود
به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، سرلشکر حسین سلامی روز یکشنبه در چهارمین دوره مراسم یادها و نام‌ها برای تجلیل از فرماندهان راوی تاریخ شفاهی و رونمایی از آثار جدید پژوهشی و اسنادی که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس اجازه ندادند سیمای زیبای استقلال کشور آسیب ببیند؛ سختی‌ها را پذیرفتند اما شکوه و عظمت آفریدند.

وی افزود: شهیدان ما رفتند تا ایران بماند، تا نوامیس ما امنیت داشته باشند، تا در دنیا حرمت داشته باشیم و هیبت جهانی پیدا کنیم، رفتند تا ایران بزرگ و جهانی شود، رفتند تا اراده دشمن را سلب کنند، تا ما آزاد باشیم و دستمان باز باشد تا هر افقی را که بخواهیم برنامه‌ریزی کنیم.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: رفتند تا دشمن به ما نگوید تو حق داری تا این حد مشخص در علم هسته‌ای پیشرفت کنی، رفتند تا دشمن به ما نگوید که تو حق فرستادن ماهواره به فضا را نداری، رفتند تا دشمن نگوید که با کسی دوست و دشمن باش که ما می‌گوییم. رفتند تا دشمن نتواند بگوید ارزش‌های ما را جاری کن، رفتند تا دشمن نتواند بگوید ناموست را بدون پوشش در جامعه بفرست.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه این نبرد اصلی ما در دفاع مقدس بود، گفت: آیا می‌توان از این همه عظمت چشم پوشید و دستاوردهای باشکوه این جماعت پرافتخار را نادیده گرفت؟ آیا میتوان آزادی از اسارت قدرت‌ها را از دست داد و اجازه داد یک بار دیگر دشمنان بر ما مسلط شوند؟ این شاید جزو معدود سرزمین‌هایی باشد که هیچ بیگانه سلطه‌طلبی بر آن راه ندارد، این گنجینه و ذخیره تمام ناشدنی دفاع مقدس است که به مردم روح می‌بخشد و به آنها جرات می‌دهد.

وی اظهار داشت: دفاع مقدس نقطه آغاز یک نبرد مستمر جهانی بود، نبرد بین ما و آنهایی که نمیخواهند ما آزاد و آباد باشیم. دشمن تغییر آهنگ داد و از زوایای مختلف به سمت ما آمد تا ملت ایران را در یکی از این کمینگاه‌های سخت گرفتار کند، ائتلاف جهانی ساخت و تحریم کرد، اما چه شد؟ ملت عزیز و بزرگ ایران تحت هدایت‌های رهبر جانباز اما حکیم و ژرف‌اندیش انقلاب، ایستاد و از فراز تحریم‌ها عبور کرد.

فرمانده کل سپاه گفت: قرار بود تحریم‌ها ما را فلج کند تا به سمت دشمن سوق پیدا کنیم، در واقع تحریم نسخه تسلیم بود، اما آیا این اتفاق صورت گرفت؟ فقر، ناامنی و فلج بودن چیزی بود که آنها برای ما می‌خواستند.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: دشمن از راه تهاجم فرهنگی برای تسخیر قلبها و ذهن‌ها و سست کردن ایمان‌ها آمد، از همه جا و با همه ابزارها هم آمد، البته هنوز هست، اما از آن طرف آن رود خروشان اربعین را هم می‌بینید، چه در کشورمان و چه در کشور عراق، اجتماع الهی غدیر را هم می‌بینید، اجتماع نوجوانان‌مان را برای خواندن یک سرود در ورزشگاه آزادی را هم می‌بینید.

وی با بیان اینکه این هم یکی از کارکردهای تهاجم فرهنگی دشمن است که می‌خواستند حجاب‌گریزی، ارزش‌گریزی و دین گریزی را در دل جوانان ما جای کنند، تصریح کرد: اما از آن طرف صف مدافعان حرم را هم می‌بینیم. کمتر کسی جرات می‌کند این را بگوید از بس دشمن در ساز عملیات روانی می‌دمد. شجاع باشید، بگویید ما ایستادیم و همچنان می‌ایستیم، ما از دشمن جز ضعف و شکست چیزی ندیدیم. در هر صحنه‌ای جنگ روی زمین، در هوا، در دوردست و نزدیک و در همه جا او شکست خورده است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: آیا شمایل امروز آمریکا در منطقه با ۲۰-۳۰ سال پیش قابل مقایسه است؟ آنها شکست خوردند و اکنون به دنبال جبران شکست‌ها همه اشرار عالم یک جنگ احزاب سیاسی و رسانه‌ای را آغاز کردند که نشانه‌های این تهاجم دشمن را می‌بینید.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه می‌خواهند اجازه ندهند به نام اسلام یک جغرافیای مستقل با قدرت و با منطق نافذ وجود داشته باشد، گفت: نفوذ منطقه‌ای ما را سد بزرگ سیطره خود بر عالم اسلام که مهم‌ترین قطعه جغرافیایی جهان است می‌دانند. می‌گویند نفوذتان را قطع کنید، ما می‌خواهیم حضور داشته باشیم و بعد به داخل شما نفوذ کنیم تا بعد از آن فقط دیکته بنویسید، ما هم به آنها می‌گوییم ما هر درسی را بلدیم بجز دیکته!

وی گفت: حالا هم می‌خواهند با فریب و اغوا جوانان ما را به خیابان‌ها بکشند، این آخرین ترفند دشمن است، ترکیبی از همه آنچه قبلا به کار گرفته‌اند، اما این ترفند آنها نیز شکست خواهد خورد. پیروزی در آگاهی و ایمان است، به جوانان عزیزمان عرض می‌کنیم، وقتی به خیابان می‌آیید، پشت سرتان را نگاه کنید ببینید امتداد مسیری که در آن در حرکت هستید کجاست.

فرمانده کل سپاه گفت: به این عده قلیل از جوانان کشورمان که مورد صید و شکار دشمن قرار گرفته‌اند، می‌گوییم شما فرزندان این مملکت هستید، ما وقتی دفاع می‌کنیم برای همه دفاع می‌کنیم حتی برای آنها که به دلیل فریب و اغوای دشمن ما را دوست ندارند، اما ما آنها را دوست داریم؛ وقتی برای عزت این سرزمین می‌جنگیم به شناسنامه کسی نگاه نمی‌کنیم.

سرلشکر سلامی ادامه داد: ما شما را دوستان خود می‌دانیم و اجازه نمی‌دهیم دشمن شما را شکار کند، او دشمن شماست، پژواک صدای بیگانه نشوید، ببینید کجای تاریخ ایستاده اید و موقعیت خود را نسبت به دوست و دشمن مشخص کنید. آنهایی که از شکستن وحدت مردم و ایجاد ناامنی در کشور خوشحال می‌شوند، دوستان شما نیستند، دشمنان واقعی شما هستند.

وی افزود: اینها همان‌هایی هستند که روزگاری در این کشور ثروت مادی و معنوی ما را به غارت بردند و ما را فقیر کردند، آمده‌اند که دوباره برگردند البته که راهی نخواهند داشت.

فرمانده کل سپاه با قدردانی از حضور مردم در میدان مقابله با آشوب ها گفت: آفرین بر ملت ایران که آنها را تحویل نگرفتند و دست و پایشان را می‌بوسیم، قسم می‌خورم بزرگترین آرزوی ما قطعه قطعه شدن برای پیشرفت این جامعه و خاموش کردن فتنه‌های دشمن و شعله‌هایی است که بر می‌افروزد.

سرلشکر سلامی در فراز پایان سخنرانی خود خطاب به دشمنان کشور گفت: به آمریکا، انگلیس و سعودی‌ها که از طریق رسانه‌ها قلب انقلاب ما را هدف قرار داده‌اند، می‌گوییم که ما شما را می‌شکنیم، شما راهی به این سرزمین ندارید، ایران اجازه ورود یک نفر از شما را نمی‌دهد، حتی این عده قلیل از جوانان ما هم که فریب اغواگری‌های شما را خورده‌اند مطمئنا برمی‌گردند و در صف مقدم مقابله با شما قرار خواهند گرفت، ما مردم‌ و جوانان خود را می‌شناسیم.

وی ادامه داد: هنر ما شکست دادن شماست، تجربه‌های قوی داریم و ملت ما نیز بصیر و فرزانه و بیگانه‌ستیز است و می‌داند کجا و چگونه باید عمل کنند. ما رهبری داریم که بارها شما را خلع سلاح کرده و شکست داده است، شکست متعلق به شماست نه ملت ایران و در دایره‌المعارف ملت ایران شکست معنایی ندارد.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcay0nm049niy1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما