تاریخ انتشار۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۴
کد مطلب : 567516
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

مردم کردستان همیشه دنبال نظام دوستی بوده و هستند

ماموستا فایق رستمی با بیان اینکه مردم کردستان همیشه دنبال نظام دوستی بوده و هستند و قدردان زحمات مدافعان امنیت می باشند عنوان کرد: مردم کردستان نشان دادند که دنبال امنیت، آسایش و آرامش هستند و هیچ گاه دنبال ناامنی در کشور نبوده و نخواهند بود.
مردم کردستان همیشه دنبال نظام دوستی بوده و هستند
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، ماموستا فایق رستمی، عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی  در نشستی با معتمدین، متنفذین و نخبگان شهرستان سنندج که در این شهر برگزار شد، اظهار داشت: خداوند سبحان در ابتدای 113 سوره مبارکه قرآن کریم با آیه «بسم الله الرحمن الرحیم» شروع می کند زیرا در این آیه دو ذات الهی رحمنایت و رحیم است و رحمتش برای دنیا واسع است و سفره نعمت برای همه بشریت گسترده است.

ماموستا رستمی خداوند کریم را اولین معلم جهان هستی برشمرد و تصریح کرد: خدای متعال با صفت رحمت و همراه علم پیامبر اکرم (ص) را تعلیم می دهد تا مایه نجات و هدایت جامعه بشریت شود.

 ولادت رسول خدا(ص)، ولادت نور، رحمت، هدایت بود

ماموستا رستمی عنوان کرد: ولادت رسول خدا(ص)، ولادت نور، رحمت، هدایت بود که با با میلادش دنیای کفر، بدبختی، بدرفتاری، بی بندوباری، خون ریختن، زنده به گور کردن دختران و .... برچید و در عوض حریت و آزادی را بیان و به ارمغان آورد و با اخلاق حسنه همه بشریت را به سوی وحدت، اتحاد و ایمان دعوت کرد.
 
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: ما باید با تأسی از پیامبری که سراسر وجودشان رحمت و برکت است الگو خود قرار دهیم؛ رسولی که اولین قدمش ایجاد صلح و دوستی میان دو قبیله اوس و خزرج که بیش از 120 سال اختلاف داشتند، بود و مصداق آیه «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا ...» (آل عمران/ 103) را به منصه ظهور رساند.
 
وی در ادامه اضافه کرد: اقدام دیگر پیامبر (ص) ایجاد اخوت و انسجام بین دو طیف مبارک از یاران انصار و مهاجرینی بود که بخاطر دین مبین اسلام و محبت به رسول خدا هجرت کردند؛ لذا امروزه شاید دشمنان همراه برخی فریب خوردگان علیه دین اسلام و مکتب رسول خدا (ص) اقدام کنند ولی خداوند سبحان این وعده را داده است: « إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ / بى‏ ترديد ما اين قرآن را به تدريج نازل كرده‏ ايم و قطعا نگهبان آن خواهيم بود» (الحجر/ 9)؛ لذا امروز ما باید همچون صحابه آن زمان پیامبر(ص) با جان و مال خود از مکتب اسلام دفاع کنیم.
 
مردم کردستان همیشه امنیت، آسایش و آرامش هستند

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با محکومیت اغتشاشات اخیر، اظهار کرد: مردم کردستان همیشه نشان دادند که دنبال امنیت، آسایش و آرامش هستند و هیچگاه دنبال ناامنی در کشور نبوده و نخواهند بود.
 
مردم فریب اغتشاشگران را نمی خورند

ماموستا رستمی اذعان کرد: مردم بابصیرت ایران بخصوص مردم ولایتدار کردستان می دانند دشمن به دنبال ناامنی است و می خواهند این اقتدار و امنیت مثال زدنی ایران اسلامی عزیز میان همه کشورها در عرصه بین المللی را خدشعه وارد کنند و به خیال باطل خود برهم زنند؛ اما خوشبختانه مردم بابصیرت‌تر از آن هستند که فریب این دسیسه ها و اغتشاشات را بخورند.
 
وی خاطرنشان کرد: مردم کردستان همیشه دنبال نظام دوستی بوده و هستند و قدردان  زحمات مدافعان امنیت که از فرزندان همین مردم و مرزبوم هستند می باشند.
 
امام جمعه سنندج به ارزش جان انسان نزد خدای متعال و مکتب اسلام اشاره کرد و توضیح داد: خدای متعال از ریختن خون یک انسان بی‌گناه بیزار است تا جای که می فرماید اگر همه اهل زمین و آسمان در ریختن خون یک انسان بی گناه نقش داشته باشند، همه دچار عذاب خدای متعال می شوند، لذا دین اسلام مصداق اصلی حقوق بشریت است و از همه انسان ها دفاع کرده است.
 
وی بیان کرد: دین اسلام از انسانیت، شرف، کرامت، عزت، ناموس، حجاب و عفاف و .... دفاع کرده است و آمدن همه پیامبران الهی از دایره رحمت الهی بخاطر توسعه، عمران، آبادانی و پیشرفت بشریت است.
 
مسئولین باید در مسائل معیشتی مردم و رفع مشکلات آنها بیش از پیش کوشا و تلاش کنند
 
 عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: اینجانب از همه مسئولین و دست اندرکاران تقاضامندم در مسائل معیشتی مردم و رفع مشکلات آنها بیش از پیش کوشا بوده و تلاش کنند، باید همانند پیامبر (ص) غمخوار همه مسلمانان باشیم.
 
ماموستا رستمی در پایان گفت: امروز الحمدلله کشور عزیز ما از لحاظ دعوت به صلح، آشتی و آرامش همیشه دنبال مودت برای همه بشریت بوده است، لذا مردم بدانند دشمن دلسوز ما نبوده است و همیشه دنبال تفرقه و نابودی زیرساخت های ما بوده است.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdchzqnm-23n-md.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی