تاریخ انتشار۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸
کد مطلب : 567585
 وزیر آموزش و پرورش:

ویژگی مشترک ایران و ونزوئلا ظلم ستیزی و توجه کشورهای استعمارگر به کشورهای ماست

 وزیر آموزش و پرورش گفت: باید از طریق آموزش و علم، استقلال خود را ثابت کنیم.
ویژگی مشترک ایران و ونزوئلا ظلم ستیزی و توجه کشورهای استعمارگر به کشورهای ماست
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب،یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در دیدار هیئت علمی و فرهنگی دانش آموزان نخبه کشور ونزوئلا با بیان این که ویژگی مشترک ایران و ونزوئلا ظلم ستیزی و توجه کشورهای استعمارگر به کشورهای ماست گفت: موفقیت دانش آموزان ایرانی در المپیادها مختلف و دستاوردهای دانش آموزان نمونه‌ای از شکست سیاست‌های کشورهای استعمارگر است.

وی کسب رتبه‌های برتر دانش آموزان در عرصه نانو، علوم پزشکی هسته‌ای، ساخت واکسن، المپیادهای شیمی و فیزیک را نتیجه رشد دانش آموزان ایرانی دانست و گفت: نظام سلطه در تلاش است تا حکمرانی خود را در جهان محقق سازد یعنی می‌خواهد از طریق آموزش پیدا کند اما باید از همین طریق آموزش و علم، استقلال خود را ثابت کنیم.

نوری با بیان اینکه سابقه همکاری طولانی مدت علمی را با کشور دوست و برادر ونزوئلا داریم گفت: در یکی از نخستین زمینه‌های همکاری، همکاری دو کشور در پرورش نخبگان بوده است که شامل المپیادها و تربیت نیرو و آموزش با استفاده از خدمات آموزشی و بهره‌گیری از رویدادهای مشترک آموزشی بوده است.

وی با اشاره به درخواست دانش آموزان نخبه ونزوئلایی برای کسب آموزش در زمینه‌های پزشکی و کشاورزی گفت: در هر دو زمینه می‌توان همکاری با یکدیگر را ادامه داد. به عنوان مثال در زمینه کشاورزی ما حدود ۱۱۴ هنرستان کشاورزی داریم.

وی با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی حمایت از کشورهای حوزه مقاومت است گفت: همکاری ایران و کشورهای دیگر جریان مقاومت، در حوزه مسائل آموزشی مورد توجه خواهد بود.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcdj50kkyt09k6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی