تاریخ انتشار۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۵
کد مطلب : 567604
آیت الله مصطفی علما:

وقف اگر به درستی ادا شود فقیری در جامعه نخواهیم داشت

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: وقف جزو مدیریت اسلام است که اگر به درستی ادا شود در جامعه ما فقیری نخواهیم دید و رفاه ساری خواهد شد.
وقف اگر به درستی ادا شود فقیری در جامعه نخواهیم داشت
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، آیت الله مصطفی علما امروز در همایش «یاوران وقف» که در محل حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: خیرات آثار باقی و جاوید زندگی هستند و وقف مقوله و حرکتی ارزشمند است که از گذشتگان به ارث رسیده و لذا باید آن را پاسداشت و این فرهنگ بزرگ الهی را به آیندگان منتقل کنیم.
 
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه افزود: خدمت به مردم بالاترین کارهاست و اگر در برنامه هایمان مردم را فراموش کنیم کاری که انجام می شود ابتر است و باید همواره منشا خیر، برکت و خدمت به مردم باشیم.
 
امام جمعه کرمانشاه بیان داشت: آثار خیر به عنوان صدقه جاریه همواره ماندگار است و در جامعه آن  را می بینیم و چون مدیریت اسلامی منبعث از وحی است در تمام امور این مدیریت به چشم می خورد و به این دلیل است بعد از گذشت ۱۴۰۰ سال وقف زنده و پویا است و دست به دست می چرخد.
 
آیت الله علما با تاکید بر لزوم مدیریت اوقاف توسط اداره اوقاف خاطر نشان کرد:باید با تبیین این برنامه دینی، اندیشه مردم را نسبت به این سنت ارزشمند الهی روشن کند.
 
وی با اشاره به اینکه سنت وقف در کرمانشاه با عالی ترین شکل ممکن تشکیل شده است، بیان کرد: وقف جزو مدیریت اسلام است که اگر به درستی ادا شود در جامعه ما فقیری نخواهیم دید و رفاه ساری خواهد شد.
 
آیت الله علما با تاکید بر لزوم زنده نگه داشتن فرهنگ وقف در جامعه ادامه داد: بسیاری از کاروانسراهای استان وقفی بوده است و باید مدیریت شود تا جامعه به سمت و ‌سوی غنی شدن پیش رود.
 
وی در پایان با اشاره به اتفاقات اخیر گفت: اتفاقات اخیر نشان دهنده قدرت کشور است و اینکه خط دهی و جهت دهی این حرکت ها در خارج از کشور است و فرزندان نوجوان ما گول می خورند، لذا معاندان باید بدانند انقلاب ما پشتوانه عظیم مردمی دارد و هشت سال جنگ تحمیلی ملت ما را از پا در نیاورد چون پایه و اساس انقلاب بر مبنای دین و  منبعث از اسلام است.
 
انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdcfxedtjw6dvva.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما