تاریخ انتشار۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۱
کد مطلب : 567778
در افتتاحیه نهمین دوره مجمع تشخیص مصلحت نظام؛

رئیس‌جمهور: سخنان حکیمانه رهبر معظم انقلاب به ناآرامی‌ها خاتمه داد

رئیس‌جمهور گفت: فرمایشات حکیمانه و هدایت‌های پیامبرگونه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به ناآرامی و مشکلاتی که باعث رنج مردم و مسولان شده بود پایان داد.
رئیس‌جمهور: سخنان حکیمانه رهبر معظم انقلاب به ناآرامی‌ها خاتمه داد
به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در افتتاحیه نهمین دوره مجمع تشخیص مصلحت نظام، با قدردانی از مقام معظم رهبری بابت اعتماد به اعضای این دوره مجمع، گفت: امیدوارم بتوانیم در این دوره گام‌هایی برداریم که حتما وضعیت و شرایط مجمع با ادوار گذشته متفاوت باشد.

رئیس‌جمهور افزود: با شناخت وظایف مجمع که در حکم رهبری دقیق بیان شده، این جایگاه به عنوان هیات عالی مستشاری رهبری است که مواردی را بررسی و تقدیم ایشان می کنند.

دکتر رئیسی، گفت: احاطه به حقایق باعث می‌شود تشخیص مصلحت از یک اتقانی برخوردار باشد و این اتقان برای کشور بسیار مهم است چون سیاست‌ها متقن تقدیم رهبری می‌شود و از این لحاظ مسئولیت مجمع خطیر می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با مهم خواندن موضوع نظارت اظهار داشت: در جایگاه امامت فقط بحث ارائه طریق نیست بلکه باید به سوی مطلوب رفت.

وی ادامه داد: استقلال؛ آزادی؛ توجه به سبک زندگی اسلامی؛ عدالت و علم را محورهای اصلی بیانیه گام دوم دانست که باید به آن رسید.

رئیس‌جمهور ادامه داد: این موضوع که وضع موجود چیست و وضع مطلوب کدام است و آیا چه زمانی به وضع مطلوب می‌رسیم و همچنین سیاست‌ها، جهت گیری‌ها و نظارت بر این سیاستها بسیار مهم است.

 رئیسی گفت: نکته اساسی این است این سیاست‌ها دقیق تر و متقن و طبق حکم در صورت لزوم به روز رسانی و اجرای آن پیگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت و مجموعه دستگاه‌ها بر اجرای این سیاست‌ها تأکید دارد و تصور می کنم هم نظام اداری کشور باید بر این مدار بچرخد و هم قانونگذار قانونی که تصویب می کند بر اساس این سیاست‌ها به عنوان سند بالادستی باشد و هم مجریان بر اساس این سیاست‌ها عمل کنند تا به‌طور کامل عملیاتی شوند.

دکتر رئیسی ادامه داد: برای اندازه‌گیری کارآمدی دستگاه‌ها شاخصه‌هایی در حکم مقام معظم رهبری مورد تأکید قرار گرفته که خود را مقید می دانیم عملکرد دستگاه‌ها منطبق با برنامه هفتم توسعه و این برنامه نیز کاملاً منطبق با رهنمودهای رهبری و قابل رصد باشد.

رئیس جمهور با بیان این‌که اجرای این سیاست‌ها کشور را به‌سوی اهداف مهم سوق داده و این اطمینان را می دهد که مجموعه نظام یک آهنگ دارد، گفت: دولت و همه دستگاه‌های اجرایی آمادگی دارند همکاری مناسبی با مجمع تشخیص مصلحت نظام و بخش نظارتی این مجموعه داشته باشند.

دکتر رئیسی با بیان این‌که امروز رهبری فرزانه و حکیم در رأس نظام قرار دارد که سخنانشان فصل الخطاب است، افزود: هدایت‌های پیامبرگونه و حکیمانه ایشان در روز گذشته به ِآنچه چند روز گذشته مردم را رنج می داد، خاتمه داد و امروز این شرایط برای همه ما مسئولیت‌آور است و مسئولیت این است که برای افزایش امید و اعتماد مردم به کارآمدی دستگاه‌ها و نظام تلاش مضاعف شود و اینها در گرو کار، تلاش و خدمت مداوم و شبانه‌روزی است که دشمن را ناامید و مردم را امیدوارتر می‌کند و سرمایه‌های اجتماعی کشور را افزایش می هد.

 انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdchqqnm623n-qd.tft2.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی