تاریخ انتشار۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۶
کد مطلب : 567805
مشاور رئيس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي:

دست‌های پنهانی پشت این حوادث باید برای مردم و جوانان معرفی شوند

ماموستا دكتر عبدالسلام كريمی عنوان کرد: دست‌های پنهانی که پشت این حوادث نقش آفرینی می‌کنند باید برای مردم و جوانان عزیز شناسایی و معرفی شوند، همانطور که ریاست محترم جمهور هم تأکید کردند مردم به دنبال اجرای عدالت هستند اما ایجاد اغتشاش را هرگز قبول ندارند و این مخل امنیت و آرامش پایدار کشور است.
دست‌های پنهانی پشت این حوادث باید برای مردم و جوانان معرفی شوند
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، ماموستا دكتر عبدالسلام كریمی؛ مشاور رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، در پی حوادث اخیر كشور بیانیه‌ای به شرح ذیل صادر كرد:

باسمه الحق
من در میان قوم بلوچ زندگی زندگی کرده ام؛ جزو اقوام وفادار عمیق به انقلاب اسلامی و به جمهوری اسلامی اند. قوم گرد یکی از پیشرفته ترین اقوام ایرانی اند؛ علاقه مند به میهنشان، علاقه مند به اسلامشان، علاقه مند به نظام اسلامی شان. نقشه ی
آنها (دشمنان) نخواهد گرفت ... در این حادثه ای که پیش آمد، دختر جوانی درگذشت؛ حادثه ی تلخی بود، دل ما هم سوخت ... البته آنها ( دشمنان خوشحالند، برای اینکه یک بهانه ای به دست آوردند تا بتوانند حادثه آفرینی کنند...
تحقیق بشود، یعنی کار را دنبال کنند و نتیجه معلوم بشود...

مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)

به اطلاع مردم شریف ایران اعم از همه اقوام، مذاهب و ادیان می‌رساند حادثه مرگ دختر جوان خانم مهسا امینی برای هر ایرانی تلخ و ناگوار بود که متعاقب آن تمامی مسئولان از رده‌های مختلف استانی و کشوری واکنش نشان دادند و با قاطعیت دستور پیگیری ویژه از سوی رییس‌جمهور محترم و نهادهای مرتبط داده شد اینجانب از همان روز اول ضمن صحبت با خانواده مرحومه امینی و دستگاه‌های مرتبط با این موضوع به صورت فشرده در ارتباط بوده و سیر قانونی این پرونده را تا حصول نتایج قانونی با جدیت پیگیری خواهم کرد چرا که ما در کشور به دنبال اجرا و تحقق همه جانبه عدالت اجتماعی هستیم و قطعاً اجازه داده نخواهد شد تا حق هیچ شهروندی تضییع شود.

این روزها کشور آبستن اتفاقاتی است که همه ما را متأثر کرده است از طرفی مطالبه قانونی و اعتراض بعضی از هموطنان که باید به نحو مقتضی به آن از طرق قانونی پاسخ داده شود و از طرف دیگر دست‌های پنهانی که پشت این حوادث نقش آفرینی می‌کنند باید برای مردم و جوانان عزیز شناسایی و معرفی شوند. همانطور که ریاست محترم جمهور هم تأکید کردند مردم به دنبال اجرای عدالت هستند اما ایجاد اغتشاش را هرگز قبول ندارند و این مخل امنیت و آرامش پایدار کشور است.

امنیت و آرامش کشور با ایثار و جانفشانی تک‌تک ایرانیان بوجود آمده و حاصل خون هزاران شهید است که امروز این امنیت از سوی عناصر مختلف تکفیری، گروهکی و سازمان‌های مختلف جاسوسی غرب و دستگاه عظیم رسانه‌ای آنها مورد هجمه قرار گرفته است تا در پشت مطالبات قانونی بخشی از مردم بتوانند رویاهای شوم خود را تعبیر کنند و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری اگر قضیه این دختر جوان هم نبود بهانه دیگری به وجود می‌آوردند تا امسال در اول مهر در کشور ناامنی و اغتشاش ایجاد کنند.

اینجانب ضمن تاکید بر راه حل گفتگو و تعامل بیش از پیش احزاب و گروه‌های سیاسی و فرهنگی در داخل کشور که راه برون رفت از بن بست‌های اجتماعی است و همچنین شناخت حق مطالبات مردمی، از همه اقشار؛ اقوام و گروه‌های مختلف انتظار می‌رود که آگاهانه و عمیق جریانات معاند و متخاصم کشور و نظام را در پشت این تحرکات به خصوص در حوادث سیستان و بلوچستان و کردستان کامل بشناسند و تبیین نمایند (جهاد تبیین) چرا که ماهیت و اهداف آنها سالهاست برای مردم روشن است و در این ایام وظیفه همگان داشتن بصیرت و بصیرت افزایی است.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdciuyawwt1aqv2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما