تاریخ انتشار۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۷
کد مطلب : 568096
امام جمعه شهرستان بیجار:

فراجا شهید داد، سنگ خورد، تهمت شنید ولی از امنیت مردم دفاع کرد

حجت‌الاسلام والمسلمین علی خورشیدی عنوان کرد: امروز فراجا دهها خدمات دارد مهم‌ترین آن حفظ امنیت و آرامش جامعه است، با اقتدار تمام در برابر آشوبگران ایستادند و از مردم و اموال عمومی دفاع نمود، در این رابطه تعدادی شهید شدند، تعدادی مجروح شدند، سنگ خوردن و تهمت شنیدن ولی تحمل نمودند و از امنیت مردم دفاع کردند.
فراجا شهید داد، سنگ خورد، تهمت شنید ولی از امنیت مردم دفاع کرد
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام والمسلمین علی خورشیدی ، امروز  جمعه پانزدهم مهرماه ، در خطبه نخست نماز جمعه شهر بیجار که در حسینیه این شهر برگزار شد پس از دعوت به تقوای الهی بیان داشت: خداوند متعال علم و دانش همه آنچه را که بوده و تا روز قیامت خواهد بود به پیامبر اسلام تعلیم نمود، امر دین و احکام را به او واگذار کرد.

حجت‌الاسلام خورشیدی تصریح کرد: خدای سبحان فرموده: آنچه را رسول خدا برای شما آورده بگیرید و از آنچه نهی نموده خودداری کنید، یعنی اطاعت از فرامین پیامبر واجب است زیرا پیامبر معصوم است هر امر و نهی که در سخنان پیامبر آمده است باید اطاعت شود و لازم الاجرا است و در انجامش هم باید سرعت به خرج دهیم.

برخی از فضیلت های پیامبر (ص)

وی عنوان کرد:  اطاعت از پیامبر نمودی از تقوا است چرا که اطاعت از رسول خدا اطاعت از خدا است،  «مَنْ يُطِعِ الرَّسُولَ فَقَدْ أَطاعَ اللَّه» پیام آیه این است اطاعت از اوامر حکومتی پیامبر واجب است زیرا اوامر پیامبر پرتوی از اوامر الهی است سخن پیامبر و رفتار پیامبر همچون قرآن لازم الاجراست.

امام جمعه بیجار خاطرنشان کرد:  پیامبر(ص) فرمود هر چه به همه انبیا و رسولان عطا شده بر من نیز عطا شده ولی پنج نعمت بر من عطا شده که به هیچ احدی اعطا نشده است؛ ۱. من به وسیله ترسی که خداوند در دل دشمنان انداخت پیروز شدم ۲.روی زمین به جهت من محل سجده و پاک کننده قرار داده شده ۳. جمع کننده کلمه ها یعنی امت ها را متحد کردن ۴. من به وسیله غنیمت فضیلت داده شده ام ۵. مقام شفاعت امتم به من عطا شده است.

حجت‌الاسلام خورشیدی افزود: پیامبر (ص) همواره مردم را به اتحاد و همبستگی و دوری از تفرقه دعوت نمود مسلمانان هر موقع به سخنان پیامبر عمل کردند پیروز شدند و هر زمان در هر شرایطی که از فرمان پیامبر سرپیچی کردند شکست خوردند.

امام جمعه بیجار توضیح داد: حتی در شرایطی جنگی و نظامی یکی از جاهایی که از فرمان پیامبر سرپیچی کردن قضیه جنگ احد میباشد چهار عامل مهم شکست مسلمانان است که باید توجه کرد ۱. وجود چهره منافقین در هر زمان یک نوع تفرقه و اختلاف است و مسلمانان زیرک نباید به افراد منافق تکیه کنند منافقین یاران نیمه راه هستند، منافقین تا آنجایی که اسلام با هدفشان بسازد با اسلامند و گرنه از پشت خنجر می زنند همانگونه که منافقین صدر اسلام ضربه به اسلام زدن و الان هم وجود منافقین خطر دارد؛ ۲. یکی دیگر از عوامل شکست مسلمانان عدم انضباط نظامی و هرج و مرج در کارهاست؛ چنان که نقطه حساس را رها کردند و نتیجه آن شد که می بایست بشود؛ ۳. شایعه سازی نقش مهم دارد در جنگ ها شایعه قتل پیامبر راه انداختن که اثر عجیبی در فرار و وحشت مسلمانان داشت مسلمانان نباید به شایعات توجه نکنند روحیه خود را حفظ کنند؛ ۴. یکی دیگر از عوامل شکست مسلمانان استقامت نکردن آنان است اگر با ایمان قوی مانند حضرت علی علیه السلام مقداد بودن مقاومت می‌کردند شکست نمی خوردند، طبق فرموده قرآن آنچه که ایمان را بارور می کند و به نتیجه می‌رساند مقاومت است استقامت در کنار ایمان ارزش دارد وگرنه کفار هم برای باطل خود استقامت می کنند.

وی خاطرنشان کرد:  مقاومتی ارزش دارد که مقطعی نباشد استمرار داشته و طولانی باشد انسان در اثر ایمان و مقاومت فرشتگان را به خود جلب می کند یعنی فرشتگان به مؤمنان مقاوم نازل می‌شوند البته مقاومت در راه حق هم خوف را برطرف می کند و هم حزن را دور می کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین خورشیدی در خطبه دوم ضمن تبریک هفته وحدت؛ اظهار داشت:  آنچه زمینه وحدت در جهان اسلام است و ازاصول مشترک مذاهب اسلامی به حساب می آید که اگر همه مسلمانان به این مشترکات عمل می کردند اتحاد و انسجام بیشتری داشتند؛  ۱. خدای واحد،همه مسلمانان در شعار لا اله الا الله اشتراک نظر دارند و به این باورند که جز الله خدایی وجود ندارد ۲.پیامبر واحد، همه مسلمانان حضرت محمد را آخرین فرستاده خدا می‌دانندوسنتش رابه عنوان معیار عمل خودقبول دارند ۳. کتاب واحد، همه فرقه‌های اسلامی باور دارند که قرآن همان کتابی است که دقیقاً به پیامبر نازل شد و در همین کتاب بر محور اتحاد تاکید شده است ۴.کعبه واحد، همه مسلمانان جهان روزانه پنج بار رو به کعبه نماز می خوانند و سوره حمدمیخوانند که نمایشگر وحدت از آیات آن استفاده می شود ۵. مناسک حج هر ساله میلیون ها مسلمان در ایام معینی گرد کعبه جمع میشوند قدرت اسلام را به نمایش می‌گذارند که خود زمینه ساز اتحاد جهان اسلام است؛ ۶. موعود واحد، همه مسلمانان این باور دارند که روزی فردی از اهل بیت عدالت را در همه زمین برقرار خواهدساخت 7.دشمن مشترک هم هست بیشتر مسلمانان جهان آمریکا و اسرائیل را دشمن مشترک خود می شناسند که دشمنان تلاش دارند اسلام را تضعیف کنند لذا مسلمانان باید اتحاد بیشتری داشته باشند.

امام جمعه بیجار گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری بعضی کشورها گاو شیرده هستند وحدت در عرصه‌های مختلف می کوشد که اعتصام به حبل الله گسترش یابد از جمله وحدت در عرصه اقتصادی علمی، وحدت در عرصه همکاری اجتماعی امدادی، وحدت بر محورگفتمان مقاومت می باشد.
 
وی متذکر شد: نظام استکباری پنج موج هراس انگیزی و تفرقه افکنی دارد؛ ۱.موج دین هراسی۲.موج اسلام هراسی۳.موج شیعه هراسی۴.موج ایران‌هراسی۵.موج انقلاب هراسی موضوع بعدی در ادبیات قرآن کریم چند گروه خطرناک در جامعه وجود دارد یک مترفین مرفّهان طغیانگر از نظر اقتصادی عامل رکود و از نظر اجتماعی عامل فساد و از نظر سیاسی عامل تفرقه هستند پیامبر می فرماید یکی از بدترین اقشار امتم کسانی هستند که در ناز و نعمت هستند  در سخن گفتن مراعات نمی کنند؛ کسی که بدون ملاحظه و بدون مراعات ادب و احترام حرف میزند سخنان آنها طعنه، استهزا، توهین و تحقیر است ۲. مرجفون خبر سازان دروغین شایعه پردازان، اضطراب آفرینان شایعه را دشمن سفارش می‌دهد منافق تولید می کند و افراد ساده لوح قبول می کند ۳. خرّاصون کسانی که حرف‌های بی‌پایه و بی‌اساس میزنند و به‌دور از منطق حرف میزنند. این افراد برای جامعه خطرساز هستند و باید در مقابل شان ایستادگی و مقاومت کرد.

خانواده ها و مسئولین مواظب دام آموزشی 2030 باشند

حجت‌الاسلام و المسلمین خورشیدی به روز جهانی کودک اشاره کرد و تاکید کرد: بعضی از خانه ها نسبت به تربیت اسلامی کودک کوتاهی دارند، بعضی از مهدکودک ها و پیش دبستانی ها عملکردنگران کننده ای دارند و مخفیانه سند ۲۰۳۰ را اجرا می کنند بارها مقام معظم رهبری فرمودند این سند بر اساس مبانی غربی آموزش می دهد در برخی از مهدها آموزش رقص موسیقی، آرایشگری و آموزش آشنایی با حیواناتی مانند سگ و گربه دارند و گاهی استخر مختلط که عملاً مجاری انتقال سبک غربی است لذا از اولیا از آموزش و پرورش می خواهم نظارت دقیقی داشته باشند و حواسشان باشداگر کوتاهی شود قافله را باختیم؛ تعطیلی دو ساله به آموزش و به تربیت آسیب زد همان شد که دشمنان می خواستند.

وی به روز ملی کاهش اثرات بلایای طبیعی اشاره کرد و افزود:  در کشور ایران انواع زیادی از حوادث غیر طبیعی وجود دارد از زلزله سیل، خشکسالی، آفات کشاورزی، آتش سوزی و ... ایران جزو ۱۰ کشور بلاخیز و ششمین کشور زلزله خیز است و چهارمین در سیل خیز بودن در چنین سرزمین یکی از وظایف و اولویت مدیران کشوری و منطقه‌ای آمایش و پیش بینی و نهایتاً واکنش سریع است؛ مقام معظم رهبری سیاست های کلی در خصوص پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از سوانح را در سال ۱۳۸۴ ابلاغ فرمودند آمادگی و پیشگیری و ایمن سازی در سیاست های کلی آماده است.
 
فراجا شهید داد، سنگ خورد، تهمت شنید ولی از امنیت مردم دفاع کرد

امام جمعه بیجار در ادامه ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به مجموعه فراجا؛ خاطرنشان کرد: بابت همه فعالیت‌های این نیرو خدوم، خدا قوت و خسته نباشید عرض می‌کنم، امروز فراجا دهها خدمات دارد مهم‌ترین آن حفظ امنیت و آرامش جامعه است، با اقتدار تمام در برابر آشوبگران ایستاد و از مردم و اموال عمومی دفاع نمود، در این رابطه تعدادی شهید شدند، تعدادی مجروح شدند، سنگ خوردن و تهمت شنیدن ولی تحمل نمودند و از امنیت مردم دفاع کردند.

خورشیدی اذعان کرد:  مقام معظم رهبری در دیدار اخیر فرمودند به ملت ایران و نیروهای نظامی و انتظامی ظلم شد در این شهرستان هم متاسفانه برخی در میدان دشمن افتادند و همسو با منافقین حرکت کردند به شهر به مردم به ارزش ها ظلم کردند، به بیجار مقاوم ظلم کردند، اولا مجدداً به نیروهای امنیتی اطلاعاتی نظامی انتظامی خداقوت عرض می‌کنم، ثانیاً به خانواده‌ها عرض می‌کنم دشمن به دنبال کشته سازی است در میان جمعیت، افراد مسلح به صورت مخفیانه حضور داشتند که به مردم عادی شلیک می‌کردند، می‌خواهند مثل داعش عمل کنند، ثالثا تمامی کسانی که در اغتشاشات شرکت می‌کنند بدانند که توسط نیروهای امنیتی اطلاعاتی انتظامی هرچند چهره خود را مخفی کنند به راحتی شناسایی می شوند و از مردم هم می خواهم هرگونه موارد مشکوک را به ستاد خبری ۱۱۳ و ۱۱۴ گزارش دهند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcb9wbs0rhb0gp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی