تاریخ انتشار۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳
کد مطلب : 569576

واکنش کاربران فضای مجازی به اظهارات ضد اسلامی سیاستمدار فرانسوی

شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی شاهد واکنش‌های متعددی در مخالفت با اظهارات ضد اسلامی «اریک زمور» کاندیدای سابق ریاست جمهوری فرانسه و سیاستمدار راست‌گرا در این کشور بود.
واکنش کاربران فضای مجازی به اظهارات ضد اسلامی سیاستمدار فرانسوی
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، «اریک زمور» سیاستمدار راست‌گرای فرانسوی در دومین سالروز کشته شدن «ساموئل پتی» در پی نشان دادن کاریکاتورهای موهن به پیامبر اسلام(ص) به تعدادی از داش‌آموزان خود، کمپینی را با هشتک  (ReconquêteDeNosÉcoles#) (مدارسمان را پس بگیریم) در فضای مجازی راه اندازی کرد.

واکنش‌های متفاوتی در برخورد با این کمپین در فضای مجازی ایجاد شد به گونه‌ای که برخی کاربران اقدام این سیاستمدار فرانسوی را احمقانه و موجب نفرت پراکنی خواندند و برخی نیز او را تایید کردند.

«فیلیپ گینیار» یکی از کاربران توئیتر در این باره اظهار کرد:«برانگیختن نفرت چقدر احمقانه است» و فرد دیگری به نام لیندا صحنه‌های متعدد از این موضع را «تجمع فاشیستی» خواند.

از سوی دیگر ده‌ها نفر از حامیان زمور در پاسخ به فراخوان‌های متعدد در شبکه‌های اجتماعی برای مقابله با نشر نمادهای اسلامی در مدارس، ظهر روز شنبه(22 مهرماه) در منطقه 5 پاریس تجمع کردند.

زمور با انتشار تصاویری از این تجمع در توئیتر نوشت: «فرانسوی‌ها برای مقابله با نشر نمادهای اسلامی در مدارس تجمع کردند، در پاریس به ما بپیوندید».

وی همچنین قطعات ویدئویی از این تجمع  را که شرکت کنندگان پرچم فرانسه را در دست داشتند، در توئیتر منتشر کرد


 
https://www.taghribnews.com/vdcfe1dtvw6dvta.igiw.html
مرجع : الجزیرة
نام شما
آدرس ايميل شما