تاریخ انتشار۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳
کد مطلب : 569700

انتقاد کابران شبکه های اجتماعی از حمله به دانش‌آموز مسلمان در فرانسه

کاربران شبکه‌های اجتماعی حمله به یک دانش آموز محجبه دبیرستانی به نام "جان روستان" در شهر کان در شمال غربی فرانسه را محکوم کردند.
انتقاد کابران شبکه های اجتماعی از حمله به دانش‌آموز مسلمان در فرانسه
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، رسانه‌های محلی از حمله به یک دختر محجبه به نام "جان روستان" در شهر کان در شمال غربی فرانسه که حجاب و قرآن خود را در سطل آشغال یافته بود، خبردادند.

به گفته سباستین دووال-روچر، مسئول مدرسه، روح و سلامت جسمی دانش‌آموز تحت تأثیر این حادثه قرار گرفته است.

روچر - در پیامی به دانش‌آموزان - گفت که مدرسه او همیشه تنوع و تکثر فرهنگی را تشویق کرده است و همه مذاهب را بدون استثنا پذیرفته است و این تحول خطرناک را محکوم کرده است.

در همین رابطه هماهنگ کننده مبارزه با اسلام هراسی در فرانسه، از موضع مدیر مدرسه و اقدامات او برای عدم تکرار چنین حادثه‌ای استقبال کرد.

وی در این باره گفت: موضع مدیر مدرسه با بی‌مسئولیتی ناظران بخش آموزش در فرانسه در تضاد است.

«سهام اسباغ» روزنامه‌نگار و فعال مقیم فرانسه نیز در توئیتر خود نوشت: این اتفاق در یک چارچوب ملی قرار می‌گیرد و تلاش می‌کند دختران محجبه در دبیرستان‌های فرانسه را هدف قرار دهد.

دیگر کاربران فضای مجازی نیز با تاکید بر افزایش موج اسلام هراسی در فرانسه این پدیده را حاکی از این امر دانستند که این کشور همچنان سرزمین نورهای خاموش شده است.

دو روز پیش نیز «اریک زمور» کاندیدای سابق ریاست جمهوری فرانسه خواستار برگزاری تظاهرات در پاریس در مخالفت با گسترش نمادهای اسلامی در مدارس شد.

وی یک پویش با عنوان  (ReconquêteDeNosÉcoles#) (مدارس خود را پس می‌گیریم) را در شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی کرد که با واکنش کاربران فضای مجازی رو به رو شد و کاربران آن را احمقانه خواندند.


 
https://www.taghribnews.com/vdce7o8n7jh8pfi.b9bj.html
مرجع : الجزیرة
نام شما
آدرس ايميل شما