تاریخ انتشار۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۷
کد مطلب : 570531

آخرین تغییرات ساعات کاری مراکز معاینه فنی

معاون بهره‌برداری ستاد معاینه فنی شهر تهران با اشاره به آخرین تغییرات ساعات کاری مراکز معاینه فنی از رشد ۸ درصدی مراجعات به مراکز معاینه فنی پایتخت از ابتدای خبر داد.
آخرین تغییرات ساعات کاری مراکز معاینه فنی
به گزارش حوزه جامعه خبرگزاری تقریب، مجید سلمانی درباره وضعیت مراجعات به مراکز معاینه فنی شهر تهران در هفت ماهه ابتدای سال ۱۴۰۱ اظهارداشت: حدود یک میلیون دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کرده که در مقایسه با سال گذشته میزان مراجعات ۸ درصد افزایش داشته است.

معاون بهره برداری ستاد معاینه فنی شهر تهران با بیان اینکه از آمار اعلامی، ۷۶۹ هزار دستگاه خودرو مربوط به مراجعات اول است، اضافه کرد: طی این هفت ماه نقص مربوط به آلایندگی ۱۰۲ هزار  دستگاه، همراستایی ۵۹ هزار دستگاه، کمک فنر ۲۷ هزار دستگاه، تست ترمز ۷۶ هزار دستگاه و وضعیت ظاهری ۱۱۶ هزار دستگاه خودرو مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی شهر تهران شناسایی و در نهایت برای اخذ معاینه فنی توسط راکبین آن رفع ایراد شده است.

به گفته سلمانی در مجموع ۳۰ درصد از خودروها به علت نقص فنی موفق به اخذ معاینه فنی در مراجعه اول نشده و تعدادی از این خودروهای مردود دارای چند نقص بوده‌اند.

وی در ادامه اعلام کرد که از ابتدای امسال تا پایان مهر، حدود ۷۳۰ هزار گواهی معاینه فنی صادر شده که از این تعداد، حدود ۱۳۰ هزار گواهی مربوط به معاینه فنی برتر است. 

معاون بهره برداری ستاد معاینه فنی شهر تهران درباره آمار معاینه فنی برتر، گفت: در مجموع حدود ۱۸ درصد از خودروهای مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی شهر تهران دارای معاینه فنی برتر هستند.

سلمانی درباره وضعیت کاری مراکز معاینه فنی، توضیح داد: در حال حاضر روزانه حدود ۵ هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه می‌کنند و مراکز فاقد صف انتظار هستند.

مراکز بیهقی، نیایش، دماوند، شهید آبشناسان، سراج، خاوران، امام رضا (ع)، شهدای زمان آباد، بعثت، فدائیان اسلام و ایران خودرو از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۷ و مراکز شقایق، شهید چمران، الغدیر، چیتگر، ابوذر و تمامی واحدهای سیار از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۶:۱۵ ارائه خدمات می‌کنند.

 وی در ادامه از شهروندان درخواست کرد: با توجه به اینکه تعدادی از مراکز در روزهای تعطیل فعال هستند و ساعت کاری مراکز در روز پنج شنبه با سایر روزها متفاوت است، حتما برای اطمینان از آخرین وضعیت کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به آدرس inspection.tehran.irمراجعه کنند.

وی بیان داشت: همچنین می‌توانند جهت مدیریت زمان و به حداقل رساندن معطلی با استفاده از سیستم نوبت دهی اینترنتی با تعیین وقت قبلی به مرکز مورد نظر مراجعه کنند. این سامانه در حال حاضر از طریق سامانه «تهران من» در دسترس است.

معاون بهره برداری ستاد معاینه فنی درباره وضعیت خودروهای مشمول معاینه فنی گفت: براساس قانون خودروهای شخصی از زمان تولید به مدت چهارسال از انجام معاینه فنی معاف هستند. از شهروندان تقاضا می‌شود برای انجام معاینه فنی دوره‌ای برای توزیع مراجعات در طول سال و جلوگیری از ازدحام در مراکز معاینه فنی در ایام ابتدایی وانتهایی سال تنها خودروهایی که براساس ماه،چهارسال از تولید آن گذشته به مراکز مراجعه کنند. هم اکنون خودروهای تولید داخل آبان ۱۳۹۷ و ماقبل و خودروهای وارداتی اکتبر ۲۰۱۸ و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند.

سلمانی درباره دستاورد حضور در هجدهمین نمایشگاه حمل ونقل ، عمران و خدمات شهری که از ۲۷ تا ۳۰مهر به مدت چهار روز در محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب برگزار شد هم بیان کرد: این ستاد با هدف معرفی رویکردهای جدید مجموعه در راستای توسعه کسب و کار و افزایش اثر بخشی ماموریت سازمانی در این نمایشگاه حضور یافت.  در این رویداد اخرین اقدامات ستاد در حوزه توسعه مدیریت امور مشتریان و کیفی سازی خدمات، افزایش ظرفیت پذیرش از طریق توسعه مراکز و ارتقاء بهره وری، توسعه کسب و کارهای مرتبط با استفاده بهینه از امکانات و فضاهای موجود با تأکید بر بهره مندی از توان بخش خصوصی، توجه به اعتماد شهروندان و تبدیل مراکز معاینه فنی به خانه‌های سلامت وسایل نقلیه شهرداری تهران، هوشمندسازی رویه‌ها و اجرای معاینه فنی تهران برای خودروهای پلاک تهران که پیشنهاد آن در شورای ترافیک شهر تهران طرح شده، ارائه شد.


انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcipuawzt1ayw2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی