تاریخ انتشار۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸
کد مطلب : 578188
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه:

کردستان، نماد مقاومت، وحدت و مبارزه با بیگانگان است

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در اغتشاشات اخیر کردستان مانند دژی مستحکم دشمن را که وحدت اقوام و مذاهب در کشور را هدف گرفته بود، ناکام گذاشت.
کردستان، نماد مقاومت، وحدت و مبارزه با بیگانگان است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، سردار علی اکبر پورجمشیدیان ظهر دوشنبه در همایشی که با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع امنیت سردار شهید رضا الماسی، مهدی اثنی عشر و بسیجی شهید رحیم صحابی، شهدایی که در جریان اغتشاشات اخیر برای حفظ امنیت کشور آسمانی شدند، مراسمی ویژه در بوکان برگزار شد، افزود: با مطالعه تاریخ و مرور اتفاقات گذشته درمی یابیم تنها در دوران سلسله قاجاریه و در جریان تصویب عهدنامه‌های ننگین گلستان و ترکمنچای، ۸۰۰ هزار کیلومتر از خاک کشور ایران جدا و به بیگانگان واگذار شد و همان بیگانگان امروز بر تمامیت ارضی ایران اسلامی چشم دوخته اند درحالیکه خود زمانی بخشی کوچک از سرزمین ایران بودند.

وی بر ضرورت مرور تاریخی شکل گیری انقلاب اسلامی و تاریخ پرفراز و نشیب آن نیز تاکید کرد و گفت: پیروزی انقلاب اسلامی به تحقیر چند صد ساله ملت ایران پایان داد و امروز پس از گذشت بیش از ۴۰ سال از این انقلاب کردستان، بعنوان دژی مستحکم به مظهر اقتدار و وحدت در کشور بدل شده و این مهم در رویدادهای اخیر به عینه قابل مشاهده بود.

سردار پورجمشیدیان با اشاره به اغتشاشات اخیر در منطقه و تلاش دشمن برای هدف قراردادن وحدت اقوام و مذاهب نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون ۳۰۰ هزار جوان از اقوام مختلف در کشور، برای حفظ امنیت در سرزمین ایران اسلامی جان خود را فدا کرده اند و در اوایل انقلاب نیز پیشمرگان مسلمان، جانانه علیه ضدانقلاب و گروهک‌های تجزیه طلب ایستادند و هیچگاه اجازه نامنی، اغتشاش و هرج‌ومرج را به بیگانگان نداده و نمی‌دهند.

سرهنگ علیزاده فرمانده سپاه بوکان نیز در این مراسم از تلاش‌های حافظان امنیت در جریان اغتشاشات اخیر در شهرستان بوکان تقدیر کرد.

در پایان این همایش از خانواده شهیدان الماسی اثنی عشر و صحابی تجلیل شد. شهرستان بوکان ۳۷۵ شهید را نثار اسلام و انقلاب کرده است.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcevv8nvjh8fzi.b9bj.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی