تاریخ انتشار۱۱ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۴
کد مطلب : 588579

باید حرمت ماه مبارک رمضان در روز طبیعت حفظ شود/ ضرورت توجه مسئولان به تحقق شعار سال

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: با توجه به اینکه روز طبیعت امسال با بهار قرآن مقارن شده است باید حرمت ماه مبارک رمضان حفظ شود.
باید حرمت ماه مبارک رمضان در روز طبیعت حفظ شود/ ضرورت توجه مسئولان به تحقق شعار سال
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، ماموستا مامد کلشی‌نژاد امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه اهل‌سنت ارومیه با تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه(س) به عنوان ام‌المومنین که تمامی ثروت خود را در راه اسلام صرف کرد و با اشاره به روز ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی اظهار داشت: برای پیروزی انقلاب اسلامی زحمات بسیاری کشیده و شهدای بسیاری تقدیم شد.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی به عنوان یک الگو در جهان مطرح بوده و براساس مبنانی دینی شکل گرفت و با سایر انقلاب‌ها تفاوت بسیاری داشت، پس در ۱۲ فروردین ملت ایران دست به انتخاب بزرگی به رهبری امام خمینی( ره) زدند و تاسیس انقلاب اسلامی از درخشان‌ترین دوران بوده که با تکیه بر ملت ایران، صبر و آموزه‌های دینی شکل گرفت.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: بی‌تردید امروز به پشتوانه این ملت، شاهد پیروزی‌های بزرگی در عرصه‌های مختلف و همچنین افول صهیونیزم بین المللی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: همچنین صهیونیزم بین المللی همواره خواستار بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران از پیشرفت بوده، اما امروز با وجود دشمنی‌های مختلف در جنگ ترکیبی و شناختی علیه ایران، کشورمان در حال رسیدن به جامعه والای الهی، مقتدر و شکست‌ناپذیر است.

ماموستا کلشی‌نژاد در ادامه با تبریک روز ۱۳ فروردین روز طبیعت اظهار داشت: همه ساله مردم کشورمان بنا بر سنت دیرینه فرهنگی در روز ۱۳ فروردین از خانه خارج شده و در کنار طبیعت، ساعاتی را با خانواده خود سپری می‌کنند.

وی بیان کرد: اما در عصر جدید که آلودگی‌ هوا و آلودگی صوتی بر فضای شهری رخت بربسته، مردم باید بیش از پیش در حفظ و پاکیزگی طبیعت بکوشند و آن را آلوده نکنند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه افزود: همچنین با توجه به اینکه روز طبیعت امسال با بهار قرآن مقارن شده است باید حرمت ماه مبارک رمضان را نگه داشت و عبادت الهی را در کنار طبیعت انجام داد.

وی تاکید کرد: بی‌تردید دین لازمه زندگی است و با آن می‌توان مسیر درست را در جهان مادی‌گرایانه پیدا کرد پس با دین می‌توان از تباهی نجات یافت.

ماموستا کلشی‌نژاد در ادامه نیز تصریح کرد: با توجه به شعار سال رهبر معظم انقلاب اسلامی، مسئولان امر باید مهار تورم و رشد تولید را با جدیت مدنظر قرار داده و با ایجاد اشتغال در مناطق محروم و افزایش تولید، کشور را از وابستگی به بیگانگان نجات دهند. 

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcjaoeihuqeoiz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما