تاریخ انتشار۱۱ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۸
کد مطلب : 588621
امام جمعه پارسیان:

ویژگی های شخصیتی حضرت خدیجه (س) باید بیشتر معرفی شود

امام جمعه پارسیان با تسلیت وفات حضرت خدیجه (س) گفت: ایشان مادر ائمه هدی(ع) و مادر اسلام است و باید بیشتر به شناخت شخصیت ایشان پرداخته شود.
ویژگی های شخصیتی حضرت خدیجه (س) باید بیشتر معرفی شود
به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام محمد بارانی در خطبه ای این هفته نماز جمعه پارسیان اظهار داشت: اگر کمک‌های خدیجه(س) نبود، شاید در پیشرفت اسلام خلل و وقفه ایجاد می‌شد، لذا بر جامعه اسلامی است که بیش از پیش این بانوی بزرگوار را معرفی و به جوانب مختلف شخصیتی ایشان پرداخته شود.
 
حجت الاسلام بارانی، با گرامیداشت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی، گفت: ۱۲ فروردین یوم اللهی است که مصداق بارز عیدالله است، اما متاسفانه روزی مظلوم و قدر ناشناخته در میان مناسبت‌های انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: در این روز یک اتفاق بزرگی جلوه کرد که در تاریخ انقلاب‌های بزرگ دنیا بی‌نظیر است و آن اهمیت به جنبه سلبی و ایجابی انقلاب بر خلاف سایر انقلاب‌های بزرگ دنیا مانند انقلاب فرانسه و روسیه بود که ملت ایران با کنار زدن رژیم پهلوی، خود سرنوشت و نوع حکومت خود را تعیین کردند .

رئیس شورای فرهنگ عمومی پارسیان، عفاف و حجاب را برگرفته از شریعت اسلامی و تمدن غنی ایرانی معرفی کرد و گفت: اگر به مبانی دینی و فرهنگ ایرانی و عرف جامعه مراجعه کنیم، قطعا عفاف و حجاب و پایبندی به آن یک اصل مهم و انکار ناپذیر است و عفت و حجاب بانوی ایرانی، حکایت امروز و دیروز نیست و بانوان عفیف و محجبه ایرانی را می‌شود حتی در آثار تخت جمشید نیز یافت.

حجت الاسلام بارانی تصریح کرد: جامعه ما، جامعه‌ای مومن و مقید به مبانی دینی و شرعی است و از برخی ناهنجاری‌ها و حرمت شکنی‌ها مانند روزه خواری و کشف حجاب علنی نگران هستند و ما به این حرکت و احساس وظیفه دینی احترام می‌گذاریم، اما آنچه مهم است مطالبه‌گری اساسی برای رفع ریشه‌ای این مشکل است.

انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdchi6nmz23n6-d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما