تاریخ انتشار۱۱ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۷
کد مطلب : 588630
امام جمعه سنندج:

12 فروردین 58 همه ملت ایران با اراده و اطمینان قلبی به نظام آری گفتند

ماموستا فایق رستمی با اشاره به رفراندوم 12 فروردین سال 58،آن را سال مردم سالاری برشمرد و اذعان کرد: بیش از 98 درصد از جمعیت ایران با هر رنگ، قوم و مذهبی در این روز با اراده و اطمینان قلبی به نظامی آری گفتند که اساس آن بر محور استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی پایه‌گذاری شده است .
12 فروردین 58 همه ملت ایران با اراده و اطمینان قلبی به نظام آری گفتند
به گزارش خبرنگار حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مسجد جامع شهر سنندج با بیان اینکه حضور مسئولین در نماز جمعه به صف نمازگزاران  رونق می دهد؛ اظهار داشت: نگاه به چهره و سیمای نورانی نمازگزاران که در روز جمعه برای رضای خداوند متعال ترک معامله کردند و در مکانی مقدسی همچون مسجد جمع شدند سراسر خیر و برکت است، زیرا مجلسی مومن حضور داشته باشد ملائک نیز همراه آنان مشغول به ذکر پروردگار هستند.
 
امام جمعه سنندج تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب امسال را با عنوان سال «مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کرده‌اند لذا می‌طلبد این شعار محور  و سرلوحه جهاد تبیین قرار بگیرد.
 
وی به بیانات اخیر رئیس جمهور به علماء اشاره کرد و عنوان داشت: مطالبه رئیس جمهور از همه مسئولین و مدیران استانهای راجع به رفع مشکلات مردم و توجه به محرومین،  اشتغال آفرینی جوانان و رونق اقتصادی و بومی گزینی بدون تبیعض نوید بزرگ می باشد.
 
امام جمعه سنندج به وعده ساخت مسکن توسط استاندار کردستان اشاره کرد و افزود: وعده ساخت بیست هزار مسکن توسط استاندار برای محرومین این استان مژده بزرگی است که جای تقدیر و تشکر دارد.
 
ماموستا رستمی با اشاره به رفراندوم 12 فروردین سال 58،آن را سال مردم سالاری برشمرد و اذعان کرد: بیش از 98 درصد از جمعیت ایران با هر رنگ، قوم و مذهبی در این روز با اراده و اطمینان قلبی به نظامی آری گفتند که اساس آن بر محور استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی پایه‌گذاری شده است .
 
وی اذعان کرد: ملت بصیر ایران اسلامی در چنین روزی به جهانیان اعلام کردند که اسلام و نظامی سیاسی مبتنی بر آموزه‌های دینی را می‌خواهند.
 
امام جمعه سنندج افزود: آری مردم ایران به جمهوری اسلامی، بیانگر عقیده، پایبندی به ارزش‌ها و باور ملت به فرهنگ و تمدن اسلامی بود.
 
ماموستا رستمی با بیان اینکه رای ملت به جمهوری اسلامی بیانگر قدرت این دین برای سعادت بشریت است، عنوان کرد: دین اسلام بر چهار رکن مشورت، مساوات، عدالت و آبادانی بنا شده و کامل‌ترین مکتب انسان‌ساز است.
 
وی در ادامه خطبه‌های این هفته به ماه رمضان و برکات آن گریزی زد و گفت: ماه رمضان ماه غفران و رحمت الهی است ماهی که در آن قرآن کریم بر پیامبر نازل شده است.
 
امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: کتاب آسمانی قرآن دانشگاه و مکتب بزرگ و انسان‌سازی است که برای همه انسان‌ها در طول تاریخ مژده سعادتمندی دارد و می طلبد جوانان بیشتر به قرآن و مفاهیم آن توجه کنند.
 
ماموستا رستمی با بیان اینکه زندگی امت‌های مختلف در کتاب قرآن بیان شده است، گفت: خداوند در این کتاب آسمانی زندگی پیامبران را به تصویر کشیده اما در این میان تنها از زندگی حضرت یوسف به عنوان زیباترین قصه یاد می‌کند، زیرا نگه داشتن جوان در مقابل نفس خود بسیار سخت است ولی حضرت یوسف (ع) در این امتحان الهی پیروز شد و اینکه زلیخا چگونه از یک عشق انسانی به عشق الهی دست پیدا کرد و این یک راه قرآنی است.
 
وی اضافه کرد: قرآن الگوهای بی‌نظیر همچون حضرت یوسف و حضرت مریم را به انسان معرفی می‌کند که نماد اخلاص، پاکی و حفظ حرمت هستند لذا جامعه ما به ویژه قشر جوان باید از این شخصیت‌های بی‌نظیر در زندگی خود الگوبرداری کنند.
 
ماموستا رستمی در ادامه به بانوان بزرگ اسلام به عنوان الگوی تمام عیار برای جامعه بشیرت و بخصوص زنان اشاره کرد و بیان نمود: حضرت خدیجه (س) همواره پشتیبان و پناهگاه پیامبر اکرم (ص) بوده و به نوعی همسو و هماهنگ با ایشان عمل می‌کرد، با تمام اموال خود  پشتیبان و پناهگاه رسول خدا (ص) و تاثیر بسزایی در گسترش اسلام داشت، لذا حضرت محمد (ص) حتی پس از وفات حضرت خدیجه (س) از ایشان به نیکی یاد می‌کرد.
 
امام جمعه سنندج توجه به قشر نیازمند را با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه مورد تاکید قرار داد و گفت: در ماه رمضان وظایف اجتماعی نسبت به فقراء فراموش نشود، چرا که کمک به نیازمندان و تلاش در مسیر رفع مشکلات آنان در حد توان به ویژه در ماه مبارک رمضان برکت و ثواب دوچندان دارد.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdchx6nmv23n6-d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما