تاریخ انتشار۱۱ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۷
کد مطلب : 588651
ماموستا ملاسید محمد محمدی:

با دعا کردن بود که خداوند به پیامبر (ص) عزت داد

امام جمعه شهرستان روانسر گفت: سلاح مسلمانان که افتخار ما مسلمین است، سلاحی ربانی است به نام دعا کردن، با دعا کردن بود که خداوند به پیامبر (ص) عزت داد و با دعا کردن بود که در جنگ بدر خداوند هزاران فرشته را فرستاد تا به لشکر مسلمان کمک کند و سبب پیروزی مسلمانان گردید.
با دعا کردن بود که خداوند به پیامبر (ص) عزت داد
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، ماموستا ملاسید محمد محمدی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان روانسر به بزرگی و عظمت ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: ماه رمضان ماه خیر و برکت است ماه بخشش گناهان است و همینطور تمامی کتاب های مقدس از جمله قرآن کریم در این ماه نازل شده است.
امام جمعه شهرستان روانسر گفت: روزه گرفتن بسیار قابل اهمیت است و چون برای خداوند است خود خداوند پاداش آن را خواهد داد.
این عالم اهل سنت تاکید کرد: شبها و روزهای این ماه فرصتی است برای دعا کردن و طلب بخشش و عفو از درگاه خداوند متعال.
وی افزود: پیامبر (ص) درباره ماه مبارک رمضان فرموده اند که روزه گرفتن و قرآن خواندن، در آن دنیا سبب امرزش و شفاعت می شوند همچنین رسول اکرم (ص) به همراه جبرئیل (ع) در هر ماه مبارک رمضان دو بار قرآن را مرور می کردند.
ماموستا محمدی همچنین ضمن توجه به اهمیت توبه کردن و دعا کردن در این روزهای مبارک اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان درهای دعا باز هستند و بهترین فرصت و بهترین وقت برای دعا کردن و طلب امرزش ماه مبارک رمضان است، پیامبراکرم (ص) در این باره می فرمایند که در کل شبهای ماه مبارک رمضان خداوند عفو را نازل می کند و هر کسی دعا کند خداوند قطعا پاسخ دعاهای او را می دهد.
 
امام جمعه شهرستان روانسر گفت: امروزه همه کشورها و ملت ها در جهان سلاحی را وقتی تولید می کنند به داشتن آن سلاح افتخار می کنند. سلاح مسلمانان که افتخار ما مسلمین است، سلاحی ربانی است به نام دعا کردن، با دعا کردن بود که خداوند به پیامبر (ص) عزت داد و با دعا کردن بود که در جنگ بدر خداوند هزاران فرشته را فرستاد تا به لشکر مسلمان کمک کند و سبب پیروزی مسلمانان گردید.
وی با اشاره به داستانی از یکی از صحابه پیامبر به لزوم تکرار کردن مکرر در دعا کردن تاکید کرد: دعا کردن سود و منفعت زیادی دارد و باید همه ما دعا کردن را علی الخصوص در این روزهای مبارک فراموش نکنیم.
ماموستا محمدی با عنوان اعلام شورای فتوای مبنی بر زکات و فدیه گزارشی از چگونگی آن را خدمت نمازگزاران ارائه داده و تشریح کرد.
امام جمعه روانسر در پایان سخنان خود فرا رسیدن ۱۲ فروردین ماه روز جمهوری اسلامی ایران را تبریک و تنهیت گفت.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcamanm649nai1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما